"Хотілося б мати новий велотрек". Срібна призерка Олімпіади - про стан велоспорту в Україні

"Хотілося б мати новий велотрек". Срібна призерка Олімпіади - про стан велоспорту в Україні

Ексклюзивно
"Хотілося б мати новий велотрек". Срібна призерка Олімпіади - про стан велоспорту в Україні
AP

Ексклюзивне інтерв'ю Олени Старікової для Суспільне Спорт.

Українська велосипедистка Олена Старікова виборола срібну нагороду на Олімпійських іграх у Токіо. Вона фінішувала другою в спринті, поступившись у фіналі лише рекордсменці світу Келсі Мітчелл із Канади. При цьому 25-річна Старікова вперше виступала на Олімпійських іграх.

Під час офіційних заїздів велосипедистка представляє Львів - це єдине місто в Україні, де є професійний критий велотрек, однак і він не відповідає міжнародним стандартам. Його було збудовано ще у 1980 році.

Попри це, спортсменка в коментарі для Суспільне Спорт зізналась: тішить наявність навіть такої спортивної споруди.

Що каже про це срібна призерка Олімпіади-2020

За словами Олени Старікової, у рамках підготовки до Олімпійських ігор держава виділила їй увесь необхідний інвентар і якісний велосипед.

"Країна надала мені найтоповіший велосипед, інвентар. Я вдячна за це. Може, не вистачає дрібниць. Комбінезон не дуже підходить конкретно під моє тіло. Тобто зважають на розмір, але не знімають з мене мірки. У нас впливає кожна дрібниця на швидкість. У принципі, можна покращити комбінезони, рукавички й одяг загалом. А так у мене все було на найвищому рівні", - зазначила спорстменка.

Але згадуючи львівський велотрек, де тренуються як дорослі, так і юні спортсмени, призерка Олімпіади зізналась - дефекти в спортивної споруди є, і українськи велосипедисти потребують нового об'єкта для ліпшої підготовки.

"Авжеж, він [львівський велотрек] поступається за рівнем. Але коли я виїжджаю на трек, то розумію: якщо я тут [у Львові] їду з таким-то часом, то на іншому треку на 100% буду їхати краще. Там [на львівському велотреку] не вистачає десь освітлення, але я вдячна за те, що він узагалі є в країні, а то ми б могли тренуватись лише в себе в голові.

Хотілося б мати новий велотрек у країні. Завдяки цьому буде приходити більше дітей, більше людей будуть дізнаватись про наш вид спорту. Бо багато-хто навіть не знає, що такий є. Думаю, аби в нашій країні побудували велотрек, ти маєш посісти високе місце [на міжнародних змаганнях], аби показати, що у твоєму виді спорту є, до чого прагнути", - резюмувала Старікова.

Що відомо

  • Станом на 2021 рік в Україні є лише два спортивні заклади, які мають статус "бази олімпійської підготовки" з велоспорту. Це Олімпійський коледж імені Івана Піддубного (м.Київ) та Навчально-спортивна база літніх видів спорту Міністерства оборони (м.Львів). Але при цьому в Олімпійському колежді немає спеціалізованого велотреку.
  • Олена Старікова - єдина українська велосипедистка, яка здобула медаль на Олімпіаді в Токіо. Разом зі Старіковою у велотреці також виступала Любов Басова.
  • За всю історію виступів України на Олімпіадах у велотреці було здобуто 4 медалі: "срібло" (Сергій Чернявський, Олександр Феденко, Сергій Матвєєв і Олександр Симоненко; командна гонка-переслідування) та "бронза" (Ірина Янович; спринт) у Сіднеї у 2000 році, "бронза" (Леся Калитовська, індивідуальна гонка-переслідування) у Пекіні у 2008 році та "срібло" (Олена Старікова, спринт) в Токіо у 2021 році.
На початок