"До Семенова повернулися його проблеми". Тренер чоловічої команди з біатлону – про літні збори

"До Семенова повернулися його проблеми". Тренер чоловічої команди з біатлону – про літні збори

"До Семенова повернулися його проблеми". Тренер чоловічої команди з біатлону – про літні збори
. AP

Юрай Санітра готує біатлоністів до літнього чемпіонату світу, який раніше не входив у плани.

Чоловіча збірна України з біатлону завершила збори в Сянках, які стали визначальними для побудови плану на подальший тренувальний процес, та Італії. Наразі команда готується в австрійському Обертілліясі.

Про те, як проходить літня підготовка до прийдешнього сезону та що вже вдалося напрацювати, поділився старший тренер чоловічої збірної Юрай Санітра.

Раніше наставник уже розповідав Суспільне Спорт, що вніс деякі зміни до тренувань на вогневому рубежі та в системі фізичної підготовки, порівняно з минулим роком. Зокрема, зміни полягали в тому, що команда одразу починала тренування з цих елементів підготовки. Особливо робили акцент на напрацюванні динаміки, силовій роботі й підвищенні швидкості під час роботи на трасі.

Як проходили збори

Після Сянок біатлоністи продовжили підготовку в італійському центрі Пассо-ді-Лаваце на висоті 1800 метрів.

Важливість високогірних тренувань Санітра вбачає в тому, шо "Олімпійські ігри будуть проходити на висоті 1700 метрів, і, відповідно, підготовка дуже змінилася в порівнянні з попереднім сезоном". Про це тренер розповів biathlon.com.ua.

"На цих зборах ми виконали дуже багато хорошої аеробної роботи, яка, звичайно, коштує великих фізичних і психологічних зусиль спортсменам, але пройти майбутній сезон без збоїв, не виконавши таку роботу, неможливо".

Результатами тренер задоволений і вважає, що "все, що було заплановано, вдалося виконати". Проте зазначає, що через високі навантаження деякі спортсмени вже втомилися, але майже всі зараз перебувають "на хорошому фізичному і психологічному рівні".

Єдиним виключенням Санітра назвав дворазового бронзового призера чемпіонатів світу Сергія Семенова. У спортсмена була перерва з жовтня до квітня через травму, впродовж якої він майже не робив фізичних навантажень. Тренер ще в червні ділився переживаннями, що збори для Семенова – "великий ризик, тому потрібно його трохи пригальмувати у підготовці".

Зараз Санітра говорить, що до Семенова "повернулися його проблеми".

"Після вакцинації він приїхав на збір з температурою, яка тягнеться до цього часу. Тому найближчим часом ми будемо вирішувати, як далі будувати його підготовку до сезону".

Також уже в Обертілліасі відбулися спільні контрольні тренування для команд "А" і "Б", щоб визначитися, кого посилати на чемпіонат світу з літнього біатлону, який відбудеться з 26 до 29 серпня в чеському Нове Место-на-Мораві. Проте остаточний склад ще обговорюється.

До топтрійки у спілній тренувальній гонці ввійшли Дмитро Підручний, Артем Прима та Андрій Доценко. Сергій Семенов не стартував.

Санітра зазначив, що в деяких членів команди "Б" були проблеми зі стрільбою. І, хоча спершу літній чемпіонат світу не входив у плани збірної, туди можуть поїхати й біатлоністи основного складу.

Що далі

  • Після відновлювальної фази коло моря в Італії команда піднялася до Обертілліаха й наразі продовжує підготовку там.
  • Закордонні збори завершаться 18 серпня. Спортсмени планують повернутися до України, а частина з них візьме участь у літньому чемпіонаті світу.
На початок