Україна здобула четверте "срібло" Олімпіади-2020: його виграли каноїстки Лузан та Четверікова

Україна здобула четверте "срібло" Олімпіади-2020: його виграли каноїстки Лузан та Четверікова

Україна здобула четверте "срібло" Олімпіади-2020: його виграли каноїстки Лузан та Четверікова
. AP

Ще одне "срібло" для України у Токіо!

Олімпійська збірна України розпочала передостанній змагальний день у Токіо із "срібла". Його здобули каноїстки Людмила Лузан та Анастасія Четверікова у двійці на дистанції 500 метрів.

1. В одиночному спринті на 200 метрів Людмила Лузан здобула "бронзу", а тепер додала до свого активу ще одну медаль - у парі з Анастасією Четверіковою.

Українська пара приїжджала на Олімпіаду в статусі претенденток на медаль. Лузан та Четверікова виграли останній чемпіонат Європи, який проходив за кілька місяців до Токіо-2020, а Людмила називає саме 500 метрів своєю "коронною" дистанцією.

До фіналу українки пробилися з двома перемогами: спершу вони виграли відбірковий заїзд, а тоді - перемогли у півфіналі. Двічі показували другий найкращий час: українок випереджала лише пара з Китаю (Сюй Шисяо та Сун Менгя), чинні чемпіонки світу.

У фіналі боротьба за "золото" розгорнулася саме між цими двома парами. Українки поступалися китаянкам, але впевнено випередили усіх інших суперниць. Третє місце на фініші розіграли Канада та Німеччина.

У підсумку українки втримали срібну нагороду. "Золото" - за Китаєм. А ось у боротьбі за "бронзу" перемогу здобули представниці Канади.

Веслування. Каное-двійка, жінки, 500 м. Фінал

  1. Китай - 1:55.495 хвилини
  2. Україна (Людмила Лузан / Анастасія Четверікова) - 1:57.499
  3. Канада - 1:59.041

Це четверте "срібло" України на Олімпіаді-2020. І друга медаль саме у веслуванні - першу медаль здобула Людмила Лузан - "бронза" на каное-одиночці на дистанції 200 метрів.

Що означає ця медаль

  • Змагання з жіночого каное уперше проводилися на Олімпійських іграх. Відповідно, Лузан та Четверікова - перші в історії віцечемпіонки Олімпіади у жіночому каное.
  • Людмила Лузан - одна з двох каноїсток, які виграли одразу дві медалі в Токіо. Вона, як і канадійка Лоренс Вінсент Ляпонт, виграла і особисту медаль, і в парі.
Читайте також: Українка Людмила Лузан здобула "бронзу" Олімпіади-2020 в каное-спринті: це дванадцята медаль України
  • Це десята медаль в історії України на Олімпіадах у веслуванні на каное та байдарках - 3 "золота", 3 "срібла", 4 "бронзи".

Усі медалі України на Олімпіаді-2020

На початок