Збірна України - у топ-3 після технічної програми в артистичному плаванні на Олімпіаді-2020

Збірна України - у топ-3 після технічної програми в артистичному плаванні на Олімпіаді-2020

Збірна України - у топ-3 після технічної програми в артистичному плаванні на Олімпіаді-2020
AP

Українська збірна має шанс завоювати ще одну медаль.

В артистичному плаванні на Олімпійських іграх-2020 розпочали боротьбу за медалі команди. Серед головних претендентів на нагороди – і українки.

У складі української вісімки, зокрема, Марта Фєдіна та Анастасія Савчук, які вже завоювали на цих Іграх історичну "бронзу" в дуеті. Також до команди ввійшли Єлизавета Яхно, Владислава й Марина Алексіїви, Аліна Шинкаренко, Ксенія Сидоренко та Катерина Резнік.

Після технічної програми Україна посідає третє місце, поступаючись тим самим країнам, що і в змаганнях дуетів, – командам ОКР і Китаю, та випереджаючи Японію.

Читайте також: Україна вперше в історії завоювала медаль Олімпійських ігор у артистичному плаванні

Як відбуваються змагання

Як і дуети, команди мають виконати дві програми: технічну й довільну, проте по одному разу. Тобто без кваліфікаційних етапів: спортсменки одразу змагаються за медалі. Переможниць визначать за сумою балів за дві програми.

Усього беруть участь дев'ять команд. Греція, яка мала бути десятою, не стартувала через спалах коронавірусу в команді. П'ятеро з 12 членів делегації здали позитивний тест на ковід. З цієї ж причини зі змагань знявся грецький дует – Євангелія Папазоглу та Євангелія Платаніоті, які після першої програми були десятими та претендували на вихід до фіналу.

Команда України якісно виконала програму та заробила високу оцінку – 94.2685 бала. Таким чином українки знову обходять Японію – цього разу з упевненою перевагою в 0.9 бала.

Попереду – фінальний виступ у довільній програмі.

Читайте також: "Ми зробили історію". Українські синхроністки Фєдіна та Савчук – про "бронзу" Олімпіади-2020

Що відомо

  • На Олімпійських іграх-2016 українська команда з артистичного плавання фінішувала четвертою.
  • У командних змаганнях Україна має дев'ять медалей чемпіонатів світу, зокрема одне "золото" в гайлайті 2019 року.
  • Україна має сім нагород чемпіонатів Європи, з них чотири – "золоті".

Що далі

  • Субота, 7 серпня, 13:30 – Команда. Довільна програма (розіграш медалей). Марта Фєдіна, Анастасія Савчук, Єлизавета Яхно, Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Аліна Шинкаренко, Ксенія Сидоренко, Катерина Резнік.

Де дивится Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

На початок