Допінг у організм Ястремської потрапив через секс - вердикт Міжнародної федерації тенісу

Допінг у організм Ястремської потрапив через секс - вердикт Міжнародної федерації тенісу

Допінг у організм Ястремської потрапив через секс - вердикт Міжнародної федерації тенісу
AP

Українська спортсменка вже повернулася до виступів у спорті.

Міжнародна федерація тенісу опублікувала деталі виправдального вердикту по справі українки Даяни Ястремської.

22 червня з української тенісистки зняли звинувачення у навмисному вживанні допінгу. Ястремська більш ніж півроку перебувала поза спортом через відсторонення у цій справі.

Читайте також: Ястремська повертається в теніс. З неї зняли звинувачення у навмисному прийомі допінгу

Під час слідства було встановлено, що допінг дійсно потрапив до організму тенісистки, однак відбулося це ненавмисно і не через недбалість Ястремської. У детальному тексті виправдального вердикту вказано, яким чином допінг потрапив в організм.

Що трапилося?

У вердикті Міжнарожної федерації тенісу зазначено, що причиною позитивної допінг-проби на местеролон (препарат, який знайшли у організмі Ястремської) стали "фізичні контакти" з чоловіком перед тестуванням.

Зокрема, у тексті вказано, що перед тим, як здати позазмагальні допінг-проби Ястремська перебувала у свого хлопця та мала з ним фізичну близість увечері та наступного дня уранці.

Що стосується допінгу, то Незалежний трибунал прийшов до висновку, що речовина дійсно опинилася в організмі через фізичний контакт із хлопцем. Ястремська у показах зазначала, що не знала про факт вживання хлопцем препаратів, які містять местеролон, аналогічні покази дав сам хлопець.

Як з'ясувало слідство, у той же день, коли Ястремська мала здати допінг-тест, вона ледь не запізнилася. Тенісистка мала прибути додому у період з 13 до 14 години і повернулася в останній момент. Незалежний трибунал, розглядаючи цей інцидент, трактувавав його на користь спортсменки перед тим, як винести вердикт, взявши до увагу її незацікавленість у тому, щоб пропускати допінг-тест.

Сприяло рішенню на користь Ястремської також і те, що вона погодилася пройти тест на поліграфі. Під час його проходження в організації прийшли до висновку, що українська тенісистка жодного разу не приймала заборонених речовин.

Водночас, частина тексту у виправдальному вердикті по справі Ястремської, закреслена. Зокрема, прізвище хлопця, фізичний контакт з яким і став причиною позитивного допінг-тесту тенісистки.

Чи фігурувала раніше версія про потрапляння допінгу в організм Ястремської через секс?

За місяць до вердикту Міжнародної федерації тенісу німецьке видання Der Spiegel повідомило, що саме позиція потрапляння допінгу через секс була основною у Ястремської під час захисту по справі. Вона стверджувала, що заборонена речовина опинилася в її організмі саме через секс із колишнім хлопцем.

Читайте також: Даяна Ястремська заявляла, що секс став причиною потрапляння допінгу в її організм - ЗМІ

Водночас, у матеріалах німецького видання згадувалася і позиція хлопця Ястремської. Той стверджував, що його хотіли змусити дати саме такі покази під час слідства. Зокрема, у сторіз хлопця Ястремської в Instagram, який зник через 24 години, повідомлялося, що "взяти на себе вину" його переконував батько тенісистки.

Der Spiegel також проводив власне розслідування, у якому з'ясував, що Ястремська та її захист у січні наполягали на версії потрапляння местеролону в її крові саме через статевий акт. Водночас, сам препарат спортсмен вживав з метою підвищення потенції.

При цьому Ястремська ризикувала отримати ще більш жорстке покарання за умови, якщо б її визнали винною ще й у неправдивих показах. Лише за позитивну допінг-пробу їй загрожувала дискваліфікація на два роки.

Сама спортсменка називала розслідування Der Spiegel "неправдивим та наклепницьким". Що саме під цим мала на увазі тенісистка, вона не конкретизувала.

Що відомо

  • Ястремська після повернення взяла участь на трьох турнірах - у Гамбурзі, Олімпійських Іграх у Токіо, а також на турнірі в Сан-Хосе.
  • На Олімпіаді у Токіо Ястремська брала участь на двох турнірах, одиночному і парному, але з обох вилетіла у першому ж раунді.
Читайте також: Світоліна та Ястремська вилетіли з парного турніру Олімпіади-2020
  • В рейтингу WTA Ястремська займає 46-е місце.
На початок