Українка Лузан із третім найкращим часом пройшла у півфінал каное-одиночки на Олімпіаді-2020

Українка Лузан із третім найкращим часом пройшла у півфінал каное-одиночки на Олімпіаді-2020

Українка Лузан із третім найкращим часом пройшла у півфінал каное-одиночки на Олімпіаді-2020
. Федерація каное України

За підсумками восьми запливів українку випередили лише дві каноїстки.

Українська веслувальниця Людмила Лузан пройшла у півфінал Олімпійських Ігор-2020 у каное-одиночці на дистанції 200 метрів. Вдалося зробити це українці з третім результатом за підсумками восьми запливів.

Перший день змагань у веслуванні на каное-одиночках на дистанції 200 метрів проходив у форматі восьми запливів. Спочатку відбулися п'ять кваліфікаційних запливів, за підсумками яких по два найкращих проходили одразу у півфінал. Решта ж мали ще одну спробу відібратися у півфінал - для цього їм потрібно було фінішувати у топ-2 свого запливу у чвертьфіналі.

У каное-одиночках на дистанції 200 метрів змагалися дві представниці України - Людмила Лузан та Анастасія Четверікова. Однак пройти у півфінал вдалося лише Лузан, хоча із цією задачею вона впоралася з третім найкращим результатом.

Як виступила Лузан?

Лузан була однією з шести веслувальниць, які відкривали змагання у цій дисципліні. Вона мала пливти у першому запливі, Четверікова потрапила до другого.

На фініші Лузан виявилися найкращою за всіх конкуренток, здобувши перемогу у ньому. Час, за який українська веслувальниця подолала дистанцію, склав 45.571 секунд.

У другому запливі результат Лузан покращила 19-річна американка Невін Гаррісон - чинна чемпіонка світу, подолавши дистанцію менш, ніж за 45 секунд (44.938 сек). А у четвертому запливі це вдалося 11-разовій чемпіонці світу Лорен Венсан-Лапуан (45.408).

Проте ще комусь випередити Лузан у кваліфікації не вдалося. А у чвертьфіналах найшвидший результат Антії Якоме був гіршим за перший заплив української каноїстки.

Таким чином, Лузан підходить до півфіналу у якості володарки третього результату у попередніх запливах.

Топ-5 найкращих результатів у каное-одиночці (200 метрів)

 1. Невін Гаррісон (США) - 44.938 секунд (кваліфікація)
 2. Лорен Венсан-Лапуан (Канада) - 45.408 (кваліфікація)
 3. Людмила Лузан (Україна) - 45.571 (кваліфікація)
 4. Антія Якоме (Іспанія) - 45.668 (чвертьфінал)
 5. Марія Маільярд (Чилі) - 46.122 (чвертьфінал)

Щодо Анастасії Четверікової, то за підсумками чвертьфінального запливу вона показала третій результат та не пройшла у півфінал.

Хто така Людмила Лузан

 • 24-річна веслувальниця-каноїстка, представниця Полтавської області.
 • Лузан - 5-разова призерка чемпіонатів Європи. У 2021 році вона здобула два "золота" - у каное-одиночці (500 метрів) та каное-двійці (500 метрів), а також "срібло" у каное-одиночці (200 метрів), поступившись полячці Дороті Боровській.
 • Також в активі Лузан срібна медаль юнацьких Олімпійських Ігор у 2014 році (каное-одиночка).

Що далі

 • Четвер, 5 серпня, 3:44. Півфінал за участю Людмили Лузан у каное-одиночці (200 метрів).
 • У фінал А потраплять по чотири найкращі каноїстки за підсумками кожного з трьох півфіналів.
 • Четвер, 5 серпня, 5:57. Фінал у каное-одиночці (200 метрів).

Де дивится Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

На початок