Суспільне Спорт проводить текстовий онлайн дванадцятого дня Олімпіади-2020.
Медальний залік Олімпіади-2020 після 12-го дня
- Китай – 32+ 22+ 16
- США – 25+30+22
- Японія – 21+7+12
- Велика Британія – 15+18+15
- Австралія – 15+4+17
...
- 37. Україна – 1+2+8
Борчиня Ірина Коляденко – про здобуту "бронзу" для Суспільне Спорт
"Чесно кажучи, [олімпійський шлях був] дуже важким. У першу чергу – емоційно. Витримати всю цю напругу навіть до цих змагань [було важко]. У нас, в Україні, дуже конкурентна ця вага. Потрібно було тримати першість постійно, тому що в нас олімпійська ліцензія на вагу, а не на ім'я. Але я дуже рада, що пройшла цей шлях. Я його пройшла не одна, і мені здається, через це в нас і вийшла медаль".
"Я вже з нею боролася на ліцензійному турнірі у фіналі. Я в неї виграла з відривом у десять балів. Але, звісно, раз на раз не попадається. Спортсменка досвідчена, але моя молодість дала бій досвіду".
"Хочу подякувати всій Україні й своєму місту, де я проживаю, – Ірпеню. Там зара йде трансляція на все місто: дуже великий екран поставили. Я вдячна, що ви мене підтримуєте. Навіть коли я програла сутичку за вихід у фінал.
Дякую своїй сім'ї, своїй бабусі, яка, мабуть, не дивиться, тому що дуже переживає. Тренерам, збірній – усім дуже дякую".
Михайло Кохан - про виступ на Олімпіаді
Після виступу на Олімпіаді Кохан дав флеш-коментар Суспільне Спорт, у якому звернув увагу на результат у фіналі. За словами Кохана, він задоволений тією боротьбою, яку зміг нав'язати у фіналі.
"У принципі непогано. Як бачите, боротьба була на зовсім інших метрах, а 80 метрів не вистачило, щоб бути в трійці. Для 20 років - цілком достатній для мого віку результат. Я практично метнув свої метри. Як метав - так і метнув. Не знаю, був готовий чи ні".
Більше - тут.
Фєдіна та Савчук – про першу медаль України в артистичному плаванні для Суспільне Спорт
Марта Фєдіна
"Емоції не можемо описати словами. Як можна описати, коли ти отримуєш бажану олімпійську медаль. Це щастя. Це перший раз для України в артистичному плаванні. Ми відчуваємо, що зробили історію.
Хочемо сказати велике дякую усім людям, які за нас переживали й вболівали, всім нашим рідним. Ми це відчували. Дякую всій Україні".
Анастасія Савчук
"Ми дуже довго боролися з командою Японії. Це не передати словами. Навіть ще не усвідомлєш, що відбулося.
Змагання ще не завершено. У нас є група, яка також бореться. Сподіваємося, що ми групу зарядили на боротьбу".
Михайло Кохан зупинився за крок до п'єдесталу на дебютній Олімпіаді
Українець став четвертим у метанні молота.
- Войцех Новіцкі (Польща) – 82.52
- Ейвінд Генріксен (Норвегія) – 81.58
- Павел Файдек (Польща) – 81.53
- Михайло Кохан (Україна) – 80.39
Жан Беленюк – про перше "золото" України на Олімпіаді-2020 для Суспільне Спорт
"Мені дуже приємно. Якщо чесно, я зараз, напевно, не усвідомлюю, що я зробив. Це був дійсно довгий і тяжкий шлях. Я почав займатися в дев'ять років. Зараз мені тридцять. І нарешті це сталося.
Я хочу сказати спасибі всім українцям, спасибі всім, хто підтримував, хто вірив у мене. Було дійсно дуже складно часом. Вибачаюсь за сльози, але це дуже приємні відчуття.
Тяжко травмувався за три тижні до Олімпійських ігор і не знав чітко, чи буду я брати участь, чи ні. І тільки віра мого тренера в мене дала мені змогу реалізувати свою мрію. Спасибі йому за це, списибі мамі, спасибі всім, хто підтримував і молився, хто чекав. Мені дуже приємно. Я вітаю всю Україну з цією золотою медаллю.
[Щодо завершення кар'єри], я зараз на емоціях і не хочу робити гучних заяв. Мені треба все повністю зрозуміти. Наразі я вважаю, що мені треба перепочити та займатися своєю політичною діяльністю. Зараз я зможу цьому присвятити весь свій час.
Дякую тим, хто підтримували в такі важкі часи, коли доводилося поєднувати політичну роботу й тренування. Вони вірили в мене і знали, що мій потенціал може здійснити мою мрію стати олімпійську чемпіоном.
Вітаю з цим святом".
Одинадцята медаль! Ірина Коляденко завоювала "бронзу" в боротьбі
Українка перемогла в "бронзовій" сутичці латвіку Анастасію Григорьєву.
Парвіз Насібов – про дебютне олімпійське "срібло" для Суспільне Спорт
"Звичайно, важко, бо я хотів більшого. Те, що я вийшов у фінал, – радість. Але чемпіон один, призерів багато. Хотілося стати чемпіоном. Не вийшло. Підвів як себе, так і близьких. Вони вірили в мене. Будемо працювати. Цей суперник показав, що є спортсмени більш масштабного рівня.
Олімпіада-2024? Не знаю, що буде увечері. Виходячи з мого бажання, так, я люблю боротися, віддаю себе у цьому виді спорту. Зараз хочу побачити сім'ю, відпочити, розвантажитися повністю. Насолоджуватися "сріблом". Слава богу і за це, що їду додому не з порожніми руками, що пророблена велика робота і вона окупилася. Не так, як ми хотіли, але хоч якось окупилася".
Фєдіна та Савчук вибороли для України першу в історії олімпійську медаль у артистичному плаванні!
- Свєтлана Колєсніченко / Свєтлана Ромашина (ОКР) – 195.9079
- Хуан Сюечень / Сунь Веньянь (Китай) – 192.4499
- Марта Фєдіна / Анастасія Савчук (Україна) – 189.462
Подробиці тут.
Жан Беленюк – перший олімпійський чемпіон України в Токіо-2020!
У фінальній сутичці з греко-римської боротьби Беленюк здолав угорця Віктора Лорінца.
Більше тут.
Парвіз Насібов завоював "срібло" в греко-римській боротбі
Українець поступився у фінальній сутичці іранцю Могаммадрезу Гераї – 1:9.
Українка Кіт не потрапила у втішні сутички на Олімпіаді-2020 у жіночій боротьбі
Кіт розпочала виступи на стадії 1/8 фіналу, здолавши представницю Тунісу Сівар Бусетту - бронзову призерку чемпіонату Африки у 2020 році. Проте вийти у чвертьфінал не змогла - наступна суперниця українки - американка Гелен Маргуліс - завдала їй поразки за очками - 0:9.
Попри поразку, українська борчиня зберігала шанси на те, щоб виступити ще і позмагатися за "бронзу" через втішні сутички. За форматом змагань, за "бронзу" боролися ті спортсменки, які поступилися фіналісткам Олімпіади.
Тобто, Кіт потрібно було, щоб у фінал Олімпійських Ігор пройшла саме Маргуліс. Проте їй це не вдалося - американська борчиня поступился у півфіналі японці Рісако Каваї - олімпійській чемпіонці Ріо-2016.
Каноїстка Анастасія Четверікова – про поразку в чвертьфіналі на 200 м для Суспільне Спорт
"На Олімпіаду приїздять віддавати всі свої сили, всю свою максимальну потужність.
Чи засмучена максимально? Ні. Тому що знаю, що все, що могла, я віддала. Якби не виклалася максимально, – інша справа. Є ще одна дистанція. Засмучуватися рано".
Каноїстка Лузан - про вихід у півфінал
У коментарі Суспільне Спорт українська веслувальниця наголосила, що рада успішному старту і хоче продовжити у такому ж дусі у півфіналі та фіналі, якщо туди потрапить.
"Емоції зашкалюють. Нарешті я зробила цей перший старт. Я так його чекала. Повністю задоволена цією першою гонкою. Не можу зараз оцінити свої сили на фоні інших спортсменок. Але початок поставлений, і завтра, сподіваюся, все складеться. Я потраплю у фінал і боротимуся за найвищу сходинку Олімпійських Ігор".
Лузан зазначила, що знає, на що є здатною. І вкотре зазначила: задоволена стартом на Олімпіаді.
"Завжди треба вставати і вигравати. Нікому нічого не віддавати перевагу. Вставала впевнено, знаю свої сили, в мене вірить багато людей. Все складається, я задоволена".
Софія Лискун посіла передостаннє місце в стрибках у воду
Українка стала 29-ю у стрибках з 10-метрової вишки, заробивши 216.55 очок, та не вийшла до півфіналу.
Любов Басова також вийшла до чвертьфіналу в велотреці
Українка стала другою у своєму втішному заїзді в кейріні, що дозволило їй вийти до наступного етапу.
Чвертьфінали Басової та Старікової відбудуться 5 серпня.
Олена Старікова пройшла у чвертьфінал у велотреці
Українка Олена Старікова пройшла у півфінал у велотреці. Старікова виграла свою кваліфікацію, випередивши найближчу переслідувачкуна 0.07 секунди.
Ще одна українка Любов Басова - остання та продовжить виступи у втішних заїздах.
Польська легкоатлетка переписала історію Олімпійських Ігор
Золото Олімпіади-2020 стало третім поспіль для метальниці молота Аніти Влодарчик. Завдяки цьому вона переписала історію легкоатлетичних змагань у жіночих турнірах: польська легкоатлетка - перша, кому вдалося виграти три поспіль Олімпіади.
Усі результати Аніти Влодарчик на Олімпійських Іграх
- 2008: шосте місце
- 2012: "золото"
- 2016: "золото"
- 2020: "золото"
Тетяна Кіт поступилася у чвертьфіналі боротьби
У категорії до 57 кг українка програла сутичку олімпійській чемпіонці Ріо-2016, американці Гелен Мароуліс – 0:8.
Бігунка Вікторія Ткачук – про особистий рекорд і конкуренцію на 400 м з бар'єрами для Суспільне Спорт
"Якщо чесно, я в шоці від результатів, які показують дівчата. Перша трійка особлива. Неначе був фінал "А" та "Б" в одному забігу, бо вони бігли окремо, а ми з дівчатами – окремо. Різниця в результаті досить велика, але будемо над цим працювати".
"По дистанції – не все склалося, що планувала. Припустилася кількох технічних помилок, але намагалася не загнати себе ритмом та швидкістю між бар'єрами. Довелося додавати кроки в ритмі. Можливо, десь через це був збій. Будемо дивитися з тренерами та аналізувати. Але рада, що саме у фіналі показала свої найкращі секунди за сезон та кар'єру".
"Будемо працювати над помилками, [зокрема] психологічними помилками. Тренер зі мною працює, щоб я у себе вірила і не здавалася та покращувала свої результати. Вірила, що можу бігти".
Українцеві Коваленку не скасували відсторонення від Олімпіади у Токіо
Український легкоатлет Назар Коваленко все-таки не зможе виступити на Олімпійських Іграх у Токіо. Рішення про відсторонення, яке було прийняте відносно нього, залишилося в силі, про що повідомив сам спортсмен на своїй сторінці у Facebook.
"Athletic Integrity Unit прийняло рішення мене не допустити тільки тому, що я не встиг здати позазмагальну пробу в 63-денний період, а здав у коротший час. Але як я міг знати, коли до мене можуть приїхати допинг-офіцери, якщо це все закрита інформація. І як я міг встигнути це зробити в 63-денний період, якщо я потрапив на Олімпійські Ігри-2020 за 60 днів до свого старту", - написав спортсмен.
Коваленко звинуватив у цьому рішенні представників антидопінгової організації, а також Спортивного арбітражного суду, які вирішили прийняти рішення про його відсторонення. Водночас, легкоатлет хоче з'ясувати, хто винен у тому, що його вчасно не протестували на допінг.
"Я є членом делегації, не є дискваліфікованим, у мене не виявлений допінг. Заслужив представляти Україну в чесній боротьбі, але "ченухи" з Athletic Integrity Unit та CAS не захотіли визнати себе винними і створювати прецендент, а вирішили прийняти своє "вбивче" рішення. Стосовно того хто винен - ФЛАУ, НАДЦ чи ще хтось, що мене не тестували вчасно, буде з'ясовано після мого повернення в Україну 12 серпня".
Бігунка Рижикова - про п'яте місце на Олімпіаді
Після забігу Рижикова дала коментар Суспільне Спорт, у якому розповіла про емоції від забігу. Українка наголосила: задоволена тим, як виклалася на дистанції, але розуміє - відсутність медалі від неї означає, що про неї одразу ж забудуть.
"У Ріо я навіть не доїхала, бо травмувалася перед самим відбором. Тут вже все склалося, я перед собою чесна, виклалася на всі відсотки, що можливо. Боролася. Результат - не можу сказати, що я себе десь пожаліла або припустилася грубих помилок. Це високий результат, дуже високий результат і конкуренція. Розумію, що немає медалі, і завтра про мене усі забудуть, але п'яте місце на Олімпіаді - дуже високий і крутий результат. Давно такого не було Олімпіаді".
Більше - тут.
Єдина представниця України в плаванні на відкритій воді фінішувала 22-ю в марафоні на 10 км
Плавчиня Христина Панчішко показала час 2:07:35.1.
- Ана Марсела Кунья (Бразилія) – 1:59:30.8
- Шарон ван Раувендал (Нідерланди) – 1:59:31.7
- Каріна Лі (Австралія) – 1:59:32.5
...
- 22. Христина Панчішко (Україна) – 2:07:35.1
Японія виграла вже третє "золото" в дебюті скейтбордингу на Олімпійських іграх
19-річна Сакура Йосодзумі стала олімпійською чемпіонкою в дисципліні парк. За нею – інша японка, 12-річна Кокона Хіракі, та 13-річна британка Скай Браун – наймолодші учасниці Олімпіади в історії своїх країн.
- Сакура Йосодзумі (Японія) – 60.09
- Кокона Хіракі (Японія) – 59.04
- Скай Браун (Велика Британія) – 56.47
Тетяна Кіт не пройшла у півфінал Олімпіади-2020
Українка Тетяна Кіт не змогла вийти у півфінал Олімпійських Ігор з боротьби. Представниця України у вазі до 57 кг поступилася американці Хелен Маруліс - 0:8.
Попри поразку, Кіт зберігає шанси на бронзовий фінал. Для цього їй потрібно, щоб Маруліс вийшла у фінал - тоді українка позмагається у втішних сутичках.
Що уже відбулося в Токіо
- Легка атлетика: Анна Рижикоа та Вікторія Ткачук пробігли у фіналі забігу на 400 метрі з бар'єрами та фінішували п'ятою-шостою.
- Веслування: каноїстка Людмила Лузан виграла свій заплив та пройшла напряму у півфінал. Інші каноїсти та байдарочники - у чвертьфіналі.