Дзюдоїста Ньябалі дискваліфікували за фол проти суперника. Він вважає рішення суддів помилкою

Дзюдоїста Ньябалі дискваліфікували за фол проти суперника. Він вважає рішення суддів помилкою

Ексклюзивно
Дзюдоїста Ньябалі дискваліфікували за фол проти суперника. Він вважає рішення суддів помилкою
IJF

Українець закінчив змагання у другому раунді, але не вважає, що програв поєдинок.

На Олімпіаді-2020 з дзюдо виступив четвертий представник України. Кеджау Ньябалі змагався у вазі до 90 кілограмів.

Ньябалі був одним з трьох українських дзюдоїстів, які вже мали досвід виступів на Олімпіадах. Проте п'ять років тому у Ріо-де-Жанейро Кеджау припинив виступи вже за підсумками першої ж сутички.

У Токіо Ньябалі подолав одного суперника. Проте у другому колі вилетів, причому причиної поразки стала дискваліфікація.

Що трапилося?

Після перемоги на старті над представником Домініканської республіки Робертом Флорентіно (прийом ваза-арі) Ньябалі мав зустрітитися з узбекистанцем Давлатом Бобоновим - одним з фаворитів змагань у вазі до 90 кг.

Бобонов у 2021 році став 2-разовим призером чемпіонату світу. Він завоював "срібло" в одиночному турнірі, а також виграв "бронзу" разом із командою.

Результат сутички між Ньябалі та Бобоновим визначився за 1:40 хвилини. Кеджау, на думку суддів, виконав неправильний больовий прийом на лікоть, через що його суперник закричав.

У підсумку судді вирішили дискваліфікувати українського дзюдоїста. Хоча він з цим рішенням не погоджується.

Як пояснює Ньябалі рішення суддів?

Український дзюдоїст дав коментар Суспільне Спорт, у якому наголосив, що не зробив жодної помилки. За словами Ньябалі, він йшов на плече суперника, але той у цей момент просто закричав.

"Не вважаю, що зробив якусь помилку. Зробив звичайний прийом, не робив ніякого "залому" на лікоть, я йшов на плече. Не розумію. Він просто закричав, і мені здається, що це зіграло на суддів. Що я йому робив больовий зі стійки. Але я не робив нічого такого, робив звичайний підхват. Не згоден з рішенням суддів. Так закінчувати змагання... Плакати будемо вдома, вже все".

Після закінчення сутички головний тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва щось емоційно пояснював Ньябалі. Дзюдоїст зазначив, що тренер також не погоджується з рішеннями суддів, але й вважає, що йому не варто було йти на такий ризик у сутичці з Бобоновим.

"Реакція тренера? Що там нічого не було. Це був ризик, не треба було ризикувати. Я не бачив у цьому ризику, а лише звичайний прийом і атаку, на котрій потім можна заробити зауваження супернику. Не відчуваю втоми. Мені здається, що це суддівська помилка, але треба передивитися, може зараз я так кажу, тому що не бачив. Подивлюся - скажу. Дуже прикро так закінчувати цей турнір".

Ньябалі наголосив: йому поки важко визнати факт поразки через те, що сталося. І прикро від того, що він покинув Олімпіаду-2020 у другій ж сутичці.

"Не хочу виправдовуватися. На жаль, я програв. Просто я не програв, не розумію. Можливо, судді праві, а я намагаюся виправдовуватися. Програв - так програв, підняли руку не мою. Мені дуже прикро".

Хто такий Кеджау Ньябалі

  • 31-річний український дзюдоїст, представник Києва.
  • Олімпійські Ігри в Токіо - другі для Ньябалі. У Ріо-2016 він вилетів у першому ж раунді.
  • На Олімпіаду-2020 Ньябалі потрапив завдяки перерозподілу континентальних квот. У рейтингу дзюдоїстів він займає 26-е місце.
  • Востаннє Ньябалі займав місце на подіумі в лютому 2020-го. На гран-прі у Дюсельдорфі він виборов "срібло".

Результати виступів України в дзюдо

Що далі

  • 29 липня (до 78 кг): Анастасія Турчин – Ванесса Чала (Еквадор)
  • 30 липня (понад 100 кг): Яків Хаммо – Алі Омар (Лівія) / Владут Сімонеску (Румунія)
  • 30 липня (понад 78 кг): Єлизавета Каланіна – Соня Асселах (Алжир)

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок