Українець закінчив змагання у другому раунді, але не вважає, що програв поєдинок.
На Олімпіаді-2020 з дзюдо виступив четвертий представник України. Кеджау Ньябалі змагався у вазі до 90 кілограмів.
Ньябалі був одним з трьох українських дзюдоїстів, які вже мали досвід виступів на Олімпіадах. Проте п'ять років тому у Ріо-де-Жанейро Кеджау припинив виступи вже за підсумками першої ж сутички.
У Токіо Ньябалі подолав одного суперника. Проте у другому колі вилетів, причому причиної поразки стала дискваліфікація.
Що трапилося?
Після перемоги на старті над представником Домініканської республіки Робертом Флорентіно (прийом ваза-арі) Ньябалі мав зустрітитися з узбекистанцем Давлатом Бобоновим - одним з фаворитів змагань у вазі до 90 кг.
Бобонов у 2021 році став 2-разовим призером чемпіонату світу. Він завоював "срібло" в одиночному турнірі, а також виграв "бронзу" разом із командою.
Результат сутички між Ньябалі та Бобоновим визначився за 1:40 хвилини. Кеджау, на думку суддів, виконав неправильний больовий прийом на лікоть, через що його суперник закричав.
У підсумку судді вирішили дискваліфікувати українського дзюдоїста. Хоча він з цим рішенням не погоджується.
Як пояснює Ньябалі рішення суддів?
Український дзюдоїст дав коментар Суспільне Спорт, у якому наголосив, що не зробив жодної помилки. За словами Ньябалі, він йшов на плече суперника, але той у цей момент просто закричав.
"Не вважаю, що зробив якусь помилку. Зробив звичайний прийом, не робив ніякого "залому" на лікоть, я йшов на плече. Не розумію. Він просто закричав, і мені здається, що це зіграло на суддів. Що я йому робив больовий зі стійки. Але я не робив нічого такого, робив звичайний підхват. Не згоден з рішенням суддів. Так закінчувати змагання... Плакати будемо вдома, вже все".
Після закінчення сутички головний тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва щось емоційно пояснював Ньябалі. Дзюдоїст зазначив, що тренер також не погоджується з рішеннями суддів, але й вважає, що йому не варто було йти на такий ризик у сутичці з Бобоновим.
"Реакція тренера? Що там нічого не було. Це був ризик, не треба було ризикувати. Я не бачив у цьому ризику, а лише звичайний прийом і атаку, на котрій потім можна заробити зауваження супернику. Не відчуваю втоми. Мені здається, що це суддівська помилка, але треба передивитися, може зараз я так кажу, тому що не бачив. Подивлюся - скажу. Дуже прикро так закінчувати цей турнір".
Ньябалі наголосив: йому поки важко визнати факт поразки через те, що сталося. І прикро від того, що він покинув Олімпіаду-2020 у другій ж сутичці.
"Не хочу виправдовуватися. На жаль, я програв. Просто я не програв, не розумію. Можливо, судді праві, а я намагаюся виправдовуватися. Програв - так програв, підняли руку не мою. Мені дуже прикро".
Хто такий Кеджау Ньябалі
- 31-річний український дзюдоїст, представник Києва.
- Олімпійські Ігри в Токіо - другі для Ньябалі. У Ріо-2016 він вилетів у першому ж раунді.
- На Олімпіаду-2020 Ньябалі потрапив завдяки перерозподілу континентальних квот. У рейтингу дзюдоїстів він займає 26-е місце.
- Востаннє Ньябалі займав місце на подіумі в лютому 2020-го. На гран-прі у Дюсельдорфі він виборов "срібло".
Результати виступів України в дзюдо
- Дар'я Білодід - "бронза" (жінки, до 48 кг)
- Артем Лесюк - сьоме місце (чоловіки, до 60 кг)
- Георгій Зантарая - виліт у другому раунді (чоловіки, до 66 кг)
- Кеджау Ньябалі - виліт у другому раунді (чоловіки, до 90 кг)
Що далі
- 29 липня (до 78 кг): Анастасія Турчин – Ванесса Чала (Еквадор)
- 30 липня (понад 100 кг): Яків Хаммо – Алі Омар (Лівія) / Владут Сімонеску (Румунія)
- 30 липня (понад 78 кг): Єлизавета Каланіна – Соня Асселах (Алжир)
Де дивитися Олімпіаду-2020
Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.
Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт
Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.