"Не знаю, що ще сказати". Українка Кривицька - про програш в першому раунді Олімпіади

"Не знаю, що ще сказати". Українка Кривицька - про програш в першому раунді Олімпіади

Ексклюзивно
"Не знаю, що ще сказати". Українка Кривицька - про програш в першому раунді Олімпіади
. FIE

Ексклюзивний коментар Олени Кривицької для Суспільне Спорт після поразки.

Олена Кривицька першою зі складу збірної України з фехтування розпочала виступи на Олімпійських Іграх. Вона була єдиною представницею України у жіночій шпазі - командою відібратися українки не змогли.

Олімпіада-2020 стала для Кривицької третьою в кар'єрі (і першою, де вона виступала лише в особистому фехтуванні), а відібралася вона туди з останнього доступного місця: виграла європейський відбірковий турнір та здобула місце в Токіо.

В одиночному турнірі Кривицька жодного разу не долала друге коло змагань. Однак перед Олімпіадою-2020 видання The Associated Press прогнозувало їй срібну нагороду у шпазі.

Читайте також: Олімпіада-2020: прогноз на кількість медалей України від The Associated Press

Виграти медаль Кривицька не зможе і в Токіо. Утретє поспіль вона покинула змагання за підсумками першого раунду - поразка з рахунком 8:15.

Як це трапилося?

Жеребкування звело Кривицьку у першому колі з представницею Польщі Ренатою Кнапік-Мязгою. Найкращими результатами у кар'єрі 33-річної полячки до цього часу була "бронзи" Євро у 2013 та 2016 роках в одиночній шпазі, хоча у команді вона вигравала "золото" та "срібло" у 2018-му та 2019 роках.

Кривицька, яка також вигравала бронзові медалі на особистому рівні (у 2017 та 2019 роках на чемпіонатах світу) здолати суперницю не змогла.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт після змагань, українська шпажистка наголосила, що не змогла впоратися з емоціями у сутичці з полячкою.

"Не впоралась з емоціями, в принципі, все. Суперниця середнього рівня, непогана. Але сьогодні я слабшою виявилася. Тиск від очікування Ігор не можу сказати, що якось впливав чи заважав роботі. Не можу сказати, що це вплинуло на мій сьогоднішній виступ. Звісно, хотілось якнайкраще, але не завжди виходить так, як ми розраховуємо".

Ключовим моментом сутички з полячкою став початок поєдинку. Кривицька пропустила п'ять поспіль уколів від суперниці, дозволивши їй заволодіти перевагою.

За словами української шпажистки, вона мала діяти активніше проти суперниці. Натомість вона не встигала за її активними діями.

"З самого початку я надто багато хотіла бути обережною. І не встигала, коли суперниця виходила в атаку – це побачити. Виходить, що я ї підтискала без активних якихось дій, а вона просто виходить мене колола. І перші п’ять уколів залетіли просто, як в мішень".

Кривицька також розповіла про активну підготовку до виступів на Олімпіаді. За словами української шпажистки, вона провела кілька тренувань під час підготовки з японськими спортсменами та добре себе відчувала. Проте вже після того, як прибула у Токіо, спарингів не мала.

"Підготовка була хороша і я добре себе почувала фізично і коли фехтувала на тренуваннях з японськими спортсменами. Не знаю, що ще сказати. У Токіо я вже не фехтувала. У мене до старту було лише два дні, тому я була без спарингу".

Хто така Олена Кривицька

  • 34-річна фехтувальниця з Києва.
  • Найкращим результатом Кривицької на Олімпіаді є восьме місце у командному турнірі з жіночої шпаги (у 2012 та 2016 роках).
  • В одиночних змаганнях Кривицька здобула дві "бронзи" - на чемпіонатах світу у 2017 та 2019 роках. Ще одну "бронзу" світової першості українка здобула на чемпіонаті у 2013 році у команді.

Що далі?

  • Україна у фехтуванні виступить в одиночному та командному турнірі з чоловічої шпаги. Чоловіча команда дізналася першого суперника.
Читайте також: Чоловіча збірна України з фехтування на шпагах дізналася першого суперника на Олімпіаді-2020
  • Крім шпажистів, на Олімпіаді-2020 виступить також шаблістка Ольга Харлан. Ім'я своєї першої суперниці українка поки що не дізналася.

Де дивитися Олімпійські Ігри-2020

UA:Перший та Суспільне Спорт транслюватимуть в Україні Олімпійські Ігри-2020 у Токіо. Аби дивитись змагання онлайн на сайті Суспільне Спорт, необхідно авторизуватись через соціальні мережі або електронну пошту.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт
На початок