Італія планує подати заявку на проведення Євро-2028 та ЧС-2030: які країни будуть конкурентами

Італія планує подати заявку на проведення Євро-2028 та ЧС-2030: які країни будуть конкурентами

Італія планує подати заявку на проведення Євро-2028 та ЧС-2030: які країни будуть конкурентами
. AP

Італійці хочуть зосередити увагу саме на континентальній першості.

Італія розглядає можливість підготовки заявки на проведення чемпіонату Європи-2028 або чемпіонату світу-2030. Про це повідомив президент місцевої федерації футболу Габріеле Гравіна.

Читайте також: Збірну Італію зустріли в Римі чемпіонським парадом з тисячами вболівальників після Євро-2020: відео

На Євро-2020, який проводився з 11 червня по 11 липня у 11 містах Європи, перемогу здобула саме італійська збірна. У фіналі на лондонському "Вемблі" Італія перемогла у серії пенальті Англію.

Після перемоги на Євро в Італії почали розглядати можливість самостійного проведення чемпіонату Європи. Одним із міст, яке приймало чемпіонат Європи, став Рим, де відбулися чотири матчі, у тому числі чвертьфінал Україна - Англія.

За словами президента федерації футболу Італії, варіант проведення одного із турнірів у 2028-2030 роках розглядається організацією. Пріорітет надається саме європейській першості.

"Ми оцінюватимо кандидатуру Італії на проведення чемпіонату Європи-2028, а також чемпіонату світу-2030, коли відзначатиметься сторіччя турніру. Давайте спробуємо спочатку Євро, а потім думати про щось інше", - цитує слова Гравіни Yahoo Sports.

Однією з перепон для проведення міжнародних турнірів Італією є стан стадіонів. Деякі з них не оновлювалися з 1990 року - тоді ж Італія приймала чемпіонат світу - останній турнір, який повністю проводився в країні.

"Ми повинні покращити стан стадіонів, оскільки якщо не розпочнемо інвестування в інфраструктуру, то ніколи не будемо здатні організовати таку подію. Потрібно робити ці речі швидше. Як мені здається, ми не можемо подавати заявку, думаючи: "у нас є стадіони, але якщо ви дасте нам турнір, ми потім усе покращимо". Це не так працює".

За інформацією The Athletic, заявку на чемпіонат світу-2030 Італія може подати разом із Саудівською Аравією. Представник Близького Сходу перед цим розглядав варіанти об'єднаної заявки з Єгиптом та Марокко, однак через низький рівень інфраструктури у цих країнах хоче розглянути варіант з проведенням турніру з європейською країною.

Хто конкуруватиме з Італією за проведення турнірів у 2028 та 2030 роках?

  • Євро-2028: Італія, Росія, Туреччина та Іспанія. Очікується, що кожна з країн готуватиме окрему заявку для проведення турніру.
  • Чемпіонат світу-2030: Італія та Саудівська Аравія; Іспанія та Португалія; Велика Британія та Ірландія; Аргентина, Уругвай, Чилі та Парагвай; Болгарія, Греція, Сербія та Румунія - об'єднані заявки.

Що відомо

  • Процес подачі заявок на турніри розпочинається у 2022 році. ФІФА має обрати господарів на чемпіонат світу-2030 у 2024 році.
  • Раніше УЄФА розглядала можливість збільшення кількості учасників з 24 до 32. Відбутися це мало саме на чемпіонаті Європи у 2028 році.

Де проходитимуть найближчі Євро та чемпіонати світу?

  • 2022 (чемпіонат світу) - Катар
  • 2024 (Євро) - Німеччина
  • 2026 (чемпіонат світу) - США, Канада, Мексика
На початок