Олег Верняєв дискваліфікований на чотири роки через позитивний допінг-тест

Олег Верняєв дискваліфікований на чотири роки через позитивний допінг-тест

Олег Верняєв дискваліфікований на чотири роки через позитивний допінг-тест
. Олег Верняєв. Фото: Instagram @verniaev13

Перші коментарі від Верняєва щодо відсторонення, яке розпочалося з січня. Таким чином він не виступить на Олімпіаді.

27-річний український гімнаст Олег Верняєв (олімпійський чемпіон та чемпіон світу) отримав дискваліфікацію на 4 роки за позитивний допінг-тест. Про це повідомив сам спортсмен через свої соцмережі.

За словами Верняєва, в одному з його допінг-тестів знайшли мельдоній - саме цей препарат став причиною дискваліфікації. Термін дискваліфікації - 4 роки (з листопада 2020 року, як пише спортсмен).

Рішення щодо Олега Верняєва приймав Арбітраж GEFГімнастична етична фундація. Орган, який займається дисциплінарними питаннями. Його можна оскаржувати в CASСпортивний арбітражний суд в Лозанні, що й планує робити український спортсмен. "Оскільки рішення можна оскаржити, значить остаточні підсумки робити рано", - вважає Верняєв.

Також Олег у своєму пості поставив ряд запитань: "Як заборонений препарат попав у мій організм? Чому це сталося в період, коли не було серйозних міжнародних стартів і тренування проходили в полегшеному режимі? Чому тільки один тест дав позитивний результат, а жоден з майже десятка наступних тестів не підтвердив наявність забороненої речовини?"

Читайте також: Українського важкоатлета Чумака відсторонили за підозру в підкупі допінг-офіцера. Що відбувається

Верняєв додав, що позитивний тест вказує на наявність допінгу в організмі, але не є доказом провини атлета. "Якщо спортсмен впевнений, що не винен, він не повинен опускати руки", - резюмує гімнаст.

Сайт GEF ще не повідомив про дискваліфікацію Верняєва, на сайті Міжнародної федерації спортивної гімнастики він досі зазначений як "відсторонений".

Інформація про відсторонення Олега Верняєва від змагань з'явилася на початку січня 2021 року. Однак Міжнародна федерація, як і українська, як і сам спортсмен та представники збірної відмовлялися від будь-яких коментарів щодо цієї ситуації.

Упродовж останніх півроку Верняєв продовжував тренуватися разом зі збірною, відвідував змагання у ролі глядача. За цей час він пропустив чемпіонат Європи-2021, а на початку липня опинився поза заявкою на Олімпійські ігри.

Востаннє Олег Верняєв виступав на комерційних стартах у жовтні 2020 року. Після того він опинився у попередній заявці України на чемпіонат Європи-2020, але в остаточних списках (на початку грудня) його уже не було. Тоді тренерський штаб пояснював це "мікротравмами та роботою над дисертацією". А уже в січні стало відомо про відсторонення.

Що означає дискваліфікація Верняєва

 • Поки що про рішення повідомив спортсмен, але не офіційні гімнастичні органи. Термін дискваліфікації - 4 роки, а причина - мельдоній.
 • Дата початку дискваліфікації - листопад 2020 року (за словами спортсмена). У разі саме такого остаточного рішення (після оскарження та апеляцій), Олег Верняєв пропустить не лише Олімпійські ігри-2020 у Токіо, але й Олімпіаду-2024 в Парижі.
 • Якщо термін дискваліфікації рахуватиметься від листопада 2020 року, жодні спортивні результати Верняєва не будуть анульовані.
 • На Олімпійські ігри-2020 Олег Верняєв точно не їде: він опинився поза заявкою збірної ще раніше, а тепер є рішення щодо його "тимчасового відсторонення". Відповідно, він не зможе захистити звання олімпійського чемпіона на брусах.
Читайте також: Україна оголосила заявку на Олімпіаду-2020: скільки ліцензій та хто з зірок залишився поза Іграми

Хронологія подій щодо відсторонення Верняєва

 • Жовтень 2020 року. Останні комерційні змагання Верняєва - участь в німецьких турнірах за клуб;
 • Грудень 2020 року. Прізвище Верняєва зникає з остаточного складу України на Євро, тренер пояснює це "мікротравмами та роботою над дисертацією";
 • 5 січня 2021 року. Інформація про тимчасове відсторонення Олега Верняєва: усі сторони відмовляються від коментарів.
 • Липень 2021 року. Верняєв не потрапляє до олімпійської збірної України, він все ще відсторонений.
 • 13 липня 2021 року. Спортсмен повідомляє, що отримав дискваліфікацію на чотири роки за допінг.
Читайте також: Верняєв поза заявкою. Склад збірної України зі спортивної гімнастики на Олімпійські Ігри

Хто такий Олег Верняєв

 • 27-річний український гімнаст. Олімпійський чемпіон Ріо-2016 на брусах, а також віцечемпіон Олімпіади-2016 у багатоборстві.
 • 4-разовий призер чемпіонату світу на брусах (чемпіон-2014), а також бронзовий призер ЧС-2019 у багатоборстві.
 • 6-разовий чемпіон Європи (усього на рівні континентальних першостей виграв 12 медалей).
На початок