Чемпіон Європи з важкої атлетики Чумак не потрапив до складу на Олімпіаду-2020. Що про це відомо

Чемпіон Європи з важкої атлетики Чумак не потрапив до складу на Олімпіаду-2020. Що про це відомо

Чемпіон Європи з важкої атлетики Чумак не потрапив до складу на Олімпіаду-2020. Що про це відомо
Facebook Дмитра Чумака

Олімпіада в Токіо мала стати другою для важкоатлета, однак він на ній не змагатиметься.

Дмитро Чумак є одним із лідерів збірної України у важкій атлетиці. У 2021 році 30-річний спортсмен здобув три золоті нагороди на чемпіонатах Європи - у 2017, 2019 та 2021 роках.

Чумак відібрався на Олімпійські Ігри у вагові категорії до 109 кілограм завдяки високому місцю у світовому рейтингу. Він мав стати одним із трьох українських важкоатлетів в Токіо.

Проте у підсумку Україна буде представлена на Токіо-2020 лише двома важкоатлетами.

Що трапилося?

На початку червня сайт Міжнародної федерації важкої атлетики повідомив про відсторонення Чумака. Воно стосувалося порушення антидопінгових правил.

Читайте також: Українського важкоатлета Чумака відсторонили за підозру в підкупі допінг-офіцера. Що відбувається

Чумака звинувачували у вживанні допінгу або в спробі вживання допінгу. А також у тому, що він у позазмагальний період відмовився надавати допінг-пробу та намагався підкупити допінг-офіцерів. Відповідно, важкоатлет порушив одразу три антидопінгових правила.

Крім Чумака, федерація звинуватила в порушенні антидопінгових правил його тренера Михайла Мацьоху. У підсумку його також відсторонили.

Важкоатлет та тренер мали право подати апеляцію на рішення Міжнародної федерації. Проте чи було вона подана - невідомо: у федерації важкої атлетики відмовилися від коментарів по цій справі.

У чому особливість справи Чумака?

Україна мала обмеження щодо кількості важкоатлетів, яких могла заявити на Олімпійські Ігри. Пов'язано це із минулими порушеннями по допінг-справам, які були у українських важкоатлетів: в грудні 2019-го, зокрема, через допінг позбавили золотої медалі чемпіона Олімпіади-2012 Олексія Торохтія.

Перед відстороненням Чумака та його тренера Україна мала 18 порушень. Через це вона могла заявити на Олімпійські Ігри максимум по два атлети у чоловічому та жіночому турнірах. За 20 та більше порушень передбачено зменшення кількості важкоатлетів до одного у чоловічих та жіночих турнірах.

Крім Чумака, олімпійські ліцензії здобули ще дві важкоатлетки - Каміла Конотоп та Ірина Деха. Відповідно, якби Чумака та його тренера офіційно дискваліфікували, то кількість порушень Україною зросла б до 20.

Таким чином, Україні довелося б обирати між однією з двох важкоатлеток, які відібралися на Олімпіаду. Однак у підсумку у олімпійську заявку потрапили і Конотоп, і Деха.

Що відомо

  • До 2021 року Чумак не потрапляв під підозру по допінг-справам.
  • Окрім Чумака, на Олімпійських Іграх через відсторонення не виступить лідер збірної України у спортивній гімнастиці Олег Верняєв.
Читайте також: Верняєв поза заявкою. Склад збірної України зі спортивної гімнастики на Олімпійські Ігри
  • У 2021 році Чумак виграв "золото" чемпіонату Європи в Москві у вазі до 109 кг, після чого опублікував пост зі словами "Москва згоріла повністю".
  • Олімпіада у Токіо мала стати для українського спортсмена другою в кар'єрі. У 2016 році він посів шосте місце, змагаючись у вазі до 94 кг.

Що далі

  • 24 липня - 4 серпня. Олімпійський турнір з важкої атлетики.
Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!
На початок