УЄФА відмовилася від "виїзного гола". Що це означає та як вплине на матчі

УЄФА відмовилася від "виїзного гола". Що це означає та як вплине на матчі

Офiцiйно
УЄФА відмовилася від "виїзного гола". Що це означає та як вплине на матчі
. AP

Команди повинні будуть визначати переможця у додатковий час.

УЄФА внесла зміни у правила, відмовившись від "виїзного гола". Про це повідомляється у зверненні європейської організації.

Правило "виїзного голу" застосовували з метою визначення переможця у матчах плей-оф єврокубкових турнірів з 1965 року. За умов рівності рахунку в основний або додатковий час, переможцем ставала команда, яка забила більшу кількість м'ячів на виїзді.

Проте тепер, згідно рішення УЄФА, починаючи з сезону 2021/22 правило "виїзного голу" є недійсним.

Що означає рішення УЄФА?

Враховуючи, що правило "виїзного гола" скасували, команди гратимуть додатковий час (два екстратайми по 15 хвилин) та серію пенальті, якщо за підсумками 120 хвилин переможця протистояння не буде визначено.

Оскільки "виїзні голи" не матимуть додаткового значення, їх приберуть і зі списку критеріїв, що використовувалися при розподілі місць у групах за умов рівності очок між двома та більше командами. Водночас, їх залишать у якості додаткового критерію для усіх матчів групової стадії, за умов, якщо іншим способом розподілити місця в групі не можна.

УЄФА, пояснюючи внесення змін у правила, також звернула увагу на статистичний тренд. Згідно нього, починаючи з 1970 року відсоток домашніх перемог у єврокубкових матчах скоротився з 61% до 47%, а виїзних перемог - зріс з 19% до 30%. Саме цим та змінами, які відбулися у футболі за цей час, в УЄФА і мотивували внесення відповідних змін.

"Правило "виїзного голу" було властивою ознакою змагань УЄФА з того часу, коли воно було введено в 1965 році. Проте питання щодо відмови від нього підіймалося під час кількох засідань УЄФА впродовж останніх років. Хоча єдиної думки не було, вболівальники та інші футбольні особи ставили під питання його справедливість та надавали перевагу його скасуванню", - зазначив президент європейської організації Александр Чеферін.

Крім цього, президент УЄФА відзначив кілька важливих особливостей правила та чому від нього вирішили відмовитися.

  • Дестимулює команди від активної гри в атаці у домашніх матчах, особливо у першій грі протистояння;
  • Є "несправедливим" в овертаймах, коли господарям поля необхідно відігравати два м'ячі, якщо гості відзначилися голом.
  • Перевага гри вдома, за словами Чеферіна, вже не має такого значення, як це було раніше.

Яким чином "виїзний гол" вплинув на матчі єврокубків у сезоні 2020/21?

В єврокубковому сезоні 2020/21 три поєдинки Ліги чемпіонів закінчилися із рівним рахунком за підсумками 2-матчевого протистояння. Але переможця було визначено саме завдяки правилу "виїзного гола".

  • "Порту" - "Ювентус" (1/8 фіналу Ліги чемпіонів) - 2:1, 2:3 - "Порту" пройшов далі завдяки виїзному голу в додатковий час.
  • "Баварія" - ПСЖ (1/4 фіналу Ліги чемпіонів) - 2:3, 1:0 - ПСЖ пройшов далі завдяки більшій кіькості виїзних голів.
  • "Црвена Звезда" - "Мілан" (1/16 фіналу Ліги Європи) - 2:2, 1:1 - "Мілан" пройшов далі, забивши більше виїзних м'ячів.
На початок