Даяна Ястремська заявляла, що секс став причиною потрапляння допінгу в її організм - ЗМІ

Даяна Ястремська заявляла, що секс став причиною потрапляння допінгу в її організм - ЗМІ

Оновлено
Даяна Ястремська заявляла, що секс став причиною потрапляння допінгу в її організм - ЗМІ
Associated Press

Це інформація німецького видання.

Даяна Ястремська продовжує перебувати поза спортом через позитивний допінг-тест. У січні вона була відсторонена від тенісу на час розгляду справи.

Українка неодноразово намагалася оскаржити відсторонення. Їй двічі відмовила Міжнародна федерація тенісу (ITF), вона також двічі подавала апеляцію у Спортивний арбітражний суд Лозанни. Однак і там Ястремській відмовили.

Проте розгляд справи по суті ще не розпочався. А на початку лютого українка в коментарі запевняла, що зможе довести свою невинуватість. Ястремська не уточнювала, що саме вона має на увазі. Та німецьке видання Der Spiegel опублікувало матеріал, в якому йдеться про ймовірну позицію українки в справі щодо допінгу.

За інформацією видання, позиція Ястремської полягає у тому, що заборонена речовина опинилася в допінг-тесті через секс із колишнім хлопцем. Той стверджує, що його хотіли змусити дати саме такі покази.

Німецьке видання повідомляє, що наприкінці лютого колишній хлопець Ястремської підготував пост у Instagram. У ньому він повідомив, що батько тенісистки намагався переконати його "взяти на себе вину" та дати покази, згідно яких допінг у організмі Ястремської опинився внаслідок сексу.

Хлопець спочатку погодився на прохання батька Ястремської, здавши тести на кров та підготувавши звернення. Проте після цього він отримав інше прохання від батька тенісистки - здати волосся для ще одного тесту і від цього відмовився.

"Потім я забрав свою машину, яка була розбита... Все, що я хочу сказати по суті справи - у вас не вийде перекласти цю справу з допінгом на мене", - стверджує хлопець.

Пост ексхлопця Ястремської пробув на сторінці 24 години - він його виклав у сторіз. Через те, що кількість його підписників була незначною, на нього не звернули увагу.

Проте Der Spiegel провів власне розслідування, у якому з'ясував, що Ястремська та її захист у січні наполягали на тому, що местеролон - заборонена речовина, яка опинилася в її крові - опинилася саме під час статевого акту. Вони наголошували на тому, що цей препарат хлопець намагався використати для підвищення потенції.

Що відбулося далі?

У березні ексхлопець Ястремської відреагував на звернення Der Spiegel. Тоді він стверджував, що готовий пояснити, що мав на увазі, публікуючи сторіз. Проте після цього припинив відповідати.

В ITF відреагували на ситуацію щодо заяви ексхлопця Ястремської та позиції самої тенісистки. У зверненні Міжнародна федерація тенісу наголосила, що тенісистці загрожує ще одне обвинувачення, якщо під час слухання по її справи буде з'ясовано, що вона дала неправдиві покази.

Якщо вина Ястремської буде доведена по справі з допінгом, їй загрожує два роки дискваліфікації. Проте покарання буде ще жорсткішим, якщо з'ясується, що вона дала неправдиві покази.

Позицію Ястремської розділяє і Федерація тенісу України. В коментарі Der Spiegel вони наголосили, що "не вважають слова ексхлопця тенісистки надійним джерелом показів, враховуючи, що вона з ними припинила відносини", виступивши у підтримку Ястремської.

ОНОВЛЕНО. Даяна Ястремська опублікувала відповідь на розслідування, в якому назвала його "неправдивим та наклепницьким".

Хронологія подій щодо допінг-ситуації Даяни Ястремської

 • 9 листопада 2020 року - здала допінг-тест під час турніру WTA у Лінці. Результат негативний.
 • 9 листопада 2020-го - поразка у першому раунді турніру в Лінці. Ястремська завершила сезон.
 • 24 листопада 2020-го - допінг-тест у позазмагальний період. Результат позитивний: знайдено местеролон
 • 22 грудня 2020-го - Даяну Ястремську звинуватили у порушенні антидопінгових правил.
 • 7 січня 2021 року - Даяна Ястремська відсторонена від усіх тенісних змагань до завершення розгляду справи.
 • 24 січня 2021-го - ITF відмовила Ястремській у запиті на скасування відсторонення.
 • 26 січня 2021-го - Ястремська подала апеляцію на рішення ITF у CAS.
 • 3 лютого 2021-го - CAS відхилив апеляцію Ястремської.
 • 27 квітня 2021-го - ITF вдруге відмовила Ястремській у запиті на скасування відсторонення.
 • 7 травня 2021-го - CAS вдруге відхілів апеляцію Ястремської.

Що відомо

 • Востаннє 20-річна тенісистка виходила на корт в листопаді 2020-го на турнірі в Лінці, де вилетіла на стадії 1/16 фіналу.
 • У світовому рейтингу Ястремська перебуває на 31-му місці. Вона може претендувати на потрапляння на Олімпійські Ігри, якщо зможе виступати.
На початок