Була запасною, але виграла медаль. 17-річна гімнастка Бачинська - бронзова призерка Євро на колоді

Була запасною, але виграла медаль. 17-річна гімнастка Бачинська - бронзова призерка Євро на колоді

Була запасною, але виграла медаль. 17-річна гімнастка Бачинська - бронзова призерка Євро на колоді
. AP

Це перша особиста медаль гімнастки з Тернополя.

Українка Анастасія Бачинська виграла бронзову медаль на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики у вправах на колоді. У фіналі змагань 17-річна Бачинська показала третій результат, хоча з попередніх стартових листів вона взагалі не мала змагатися у фіналі.

За результатами кваліфікації до фіналу потрапляли вісім найкращих гімнасток, українка показала 10-й результат (13.133 бали) - це зробило її другою запасною для участі в фіналі.

Читайте також: 17-річний українець Ковтун - другий наймолодший призер в історії Євро з гімнастики у багатоборстві

Уже безпосередньо у день старту дві спортсменки відмовилися від участі у фіналі на колоді - румунка Ларіса Іордаче (лідерка у кваліфікації) та перша запасна. Відповідно, Бачинська отримала право стартувати.

У фіналі Анастасія показала результат 13.333 бали - на 0.2 більший, ніж у кваліфікації. Вона чисто пройшла усю комбінацію на колоді: складність - 5.6 балів, виконання - 7.333.

Чимало суперниць українки у фіналі помилялися, були навіть падіння з колоди. І тільки п'ять гімнасток змогли набрати 13 та більше балів. Третьою найкращою - стала саме українка, з перевагою у більш ніж 0.1 бала над четвертим місцем.

Читайте також: Ігор Радівілов - чемпіон Європи в опорному стрибку. Це його друге "золото" поспіль

У битві за "золото" зійшлися француженка Мелані де Жезус дос Сантос та нідерландка Санне Веверз. Перша - показала найскладнішу програму (6 балів), друга - найчистішу програму (8.266 за виконання). За сумою балів виграла Мелані, вона стала чемпіонкою Європи.

Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастика. Жінки. Колода. Фінал

  1. Мелані де Жезус дос Сантос (Франція) - 13.900
  2. Санне Веверз (Нідерланди) - 13.866
  3. Анастасія Бачинська (Україна) - 13.333

Це - єдина медаль жіночої збірної України на Євро-2021. В інших фіналах українки не змогли поборотися за нагороди. Другий найвищий результат - четверте місце Анастасії Мотак в опорному стрибку.

Для самої Бачинської - це перша особиста медаль чемпіонатів Європи. У 2020 році вона стала чемпіонкою у складі команди, але не вигравала медалей на дорослому рівні.

На юніорському рівні найвище досягнення Анастасії - дві "бронзи" Юніорської Олімпіади-2018 (багатоборство та вільні вправи).

Усі медалі України на Євро-2021 зі спортивної гімнастики

  • "Золото": Ігор Радівілов (опорний стрибок)
  • "Бронза": Ілля Ковтун (багатоборство), Анастасія Бачинська (колода)
На початок