Чому "Реал", "Барселона" та "Ювентус" не виходять із Суперліги. Позиція клубів

Чому "Реал", "Барселона" та "Ювентус" не виходять із Суперліги. Позиція клубів

Чому "Реал", "Барселона" та "Ювентус" не виходять із Суперліги. Позиція клубів
AP

Три гранди європейського футболу все ще у проєкті, хоча дев'ять із 12 учасників його покинули.

Менш, ніж за тиждень проєкт створення футбольної Суперліги пройшов від процесу зародження до занепаду. Проєкт, участь у якому підтвердили 12 клубів, розпався за два-три дні - спочатку англійські клуби, а згодом представники Італії та мадридський "Атлетіко" його покинули.

Проте три клуби все ще залишаються у Суперлізі - "Реал", очільник якого Флорентіно Перес, був обраний її головою, а також "Барселона" та "Ювентус". Прес-служба мадридського клубу і досі не повідомляла позицію про вихід із Суперліги. А ось каталонці та туринці підготували прес-реліз, у якому зазначили, що у ній залишаються.

Чому "Барселона" та "Ювентус" досі не вийшла із Суперліги: позиції клубу

У повідомленні каталонський клуб зазначив, що взяв до уваги реакцію громадськості щодо участі "Барселони" у Суперлізі. Однак наголосив: попри це, клуб враховує інші фактори, які говорять на користь Суперліги.

"Попри реакцію громадськості, яку викликав проєкт, немає жодних сумнівів у тому, що "Барселона" вважає за необхідне здійснити більш поглиблений аналіз причин, які викликали цю реакцію. Для цього потрібен час і спокій, щоб уникнути будь-яких необдуманих дій".

У "Барселоні" зазначили, що необхідністю участі клубу у Суперлізі є потреба у проведенні структурних реформ, які б гарантували фінансову стійкість світового футболу. "Барселона", попри те, що є найдорожчим футбольним клубом Європи, знаходиться у глибокій фінансовій кризі.

Крім цього, у каталонському клубі вважають "історичною помилкою" покинути проєкт, незважаючи на те, що у ньому майже нікого не залишилося. Таким чином, "Барселона" залишається у Суперлізі, хоча перед цим президент клубу Жоан Лапорта зазначав, що "останнє рішення у цьому питанні за вболівальниками".

"Вступ у турнір був необхідністю, але останнє слово у будь-якому випадку залишалося за вболівальниками. Великі клуби багато інвестують у розвиток, і ми повинні були заявити про свої права відносно розподілу доходів. На деякі клуби тиснули, але пропозиція все ще в силі. Ми дуже багато інвестуємо, у нас великі зарплати. Все це потрібно брати до уваги, враховуючи і спортивні заслуги".

В "Ювентусі" також підготували заяву, у якій повідомили, що клуб продовжує залишатися в Суперлізі. Хоча в клубі наголосили: враховуючи поточний стан речей, ймовірність його реалізації є низькою.

"Незважаючи на те, як швидко руйнується проєкт Суперліги, туринський "Ювентус" прийняв рішення не покидати турнір. Клуб, як і раніше, прихильний справі створення довгострокової цінності для клубу і усього футбольного руху. Нам відомо, що деякі клуби мають намір покинути склад учасників турніру, хоча необхідні юридичні процедури, передбачені угодою, ще не закінчені. У цій ситуації зберігаємо віру у спортивну, комерційну та юридичну силу проєкта, але зараз його шанси на реалізацію малі".

Перед заявою клубу президент "Ювентуса" Андреа Аньєллі також зазначив, що вірить у цей проєкт. Однак, враховуючи вихід майже всіх учасників, не бачить це поки що можливим.

"Як і раніше упевенений у красоті цього проєкту, у тій цінності, яку він міг би принести футбольній системі. Цей турнір міг би стати найкращим у світі, але ні".

Як у "Реалі" коментують участь у Суперлізі?

Президент "Реала" Флорентіно Перес після виходу 10 із 12 клубів із проєкту дав кілька інтерв'ю, у яких наголошував на тому, що проєкт ще живий.

Читайте також: Президент "Реала" дав перше велике інтерв'ю про створення Суперліги. Ось його ключові тези

Основні тези Переса на користь Суперліги:

 • Не всі матчі цікаві глядачам, лише поєдинки за участю найбільших команд приносять гроші.
 • Аналогії із іншими спортивними турнірами (баскетболом та тенісом), на думку Переса, говорять на користь Суперліги.
 • Без Суперліги трансфери на сотні мільйони євро неможливі, причому не лише для "Реала".
 • Головна мета проєкту - зацікавити молодь футболом.

Як "розвалювалася" Суперліга: хронологія подій

 • 20 квітня. Протест уболівальників "Челсі" перед матчем проти "Брайтона" в АПЛ.
 • 20 квітня. "Челсі" та "Манчестер Сіті" першими приймають рішення про вихід із Суперліги.
 • 21 квітня. Онлайн-зустріч клубів АПЛ через ситуацію із виходом із Суперліги.
 • 21 квітня. Всі шість англійських клубів офіційно повідомляють про вихід із проєкту.
 • 21 квітня. Суперлігу покидають "Атлетіко", "Інтер" та "Мілан".
 • 22 квітня. Позиція "Ювентуса": клуб залишається у Суперлізі.
 • 22 квітня. "Барселона" повідомляє, що також не покидає проєкт.
На початок