УЄФА забрала право проведення Євро-2020 у Більбао. У чому причина

УЄФА забрала право проведення Євро-2020 у Більбао. У чому причина

Офiцiйно
УЄФА забрала право проведення Євро-2020 у Більбао. У чому причина
AP

Влада Більбао вже підтвердила те, що не прийматиме матчі турніру.

УЄФА забрала у Більбао право на проведення ігор чемпіонату Європи з футболу. Про це повідомила влада самого міста - УЄФА надіслала їм офіційне звернення, в якому заявила, що забирає матчі.

Більбао повинно було стати одним із 12 міст, які приймуть матчі Євро-2020. Проте влада іспанського міста не змогла надати УЄФА гарантій того, що на поєдинках, які будуть проводитися на місцевому стадіоні "Сан-Мамес", зможуть перебувати вболівальники.

Водночас, влада Більбао погрожує позовом УЄФА через "одностороннє" рішення відмовити місту у проведенні матчів чемпіонату Європи. Там зазначили, що на підготовку до проведення поєдинків владою було витрачено 1.2 млн євро.

Читайте також: Чи впустять глядачів на матчі Євро-2020 і скільки саме? Ось відповіді усіх країн-господарів

Таким чином, Більбао стало першим містом, яке втратило право на проведення матчів Євро-2020. Крім цього, не надали відповідей УЄФА щодо наявності вболівальників ще два міста - Мюнхен та Дублін.

Куди саме перенесуть матчі Євро-2020, які мали відбутися у Більбао, поки що невідомо. Однак раніше ЗМІ повідомляли, що замість Більбао матчі Євро-2020 прийматиме інше іспанське місто - Севілья, де місцева влада може надати відповідні гарантії щодо прийому поєдинків із вболівальниками.

Про рішення позбавити Більбао права на проведення матчів Євро-2020 та заміну для проведення матчів УЄФА повідомить у п'ятницю, 23 квітня, коли буде оголошено формат турніру.

Читайте також: УЄФА перенесла рішення щодо формату проведення Євро-2020: нова дата

Які матчі мали відбутися у Більбао?

  • 14 червня. Іспанія - Швеція (перший тур)
  • 19 червня. Іспанія - Польща (другий тур)
  • 23 червня. Словаччина - Іспанія (третій тур)
  • 28 червня. 1F — 3A/B/CПерше місце групи F проти третього місця команд з груп А, B або C (1/8 фіналу)

Що відомо

  • Матчі у Більбао мав приймати стадіон "Сан-Мамес", відкритий у 2013 році. Він здатен умістити 53 332 глядачі.
  • Проведення матчів Євро-2020 із глядачами підтвердили дев'ять міст: Амстердам, Баку, Копенгаген, Лондон, Глазго, Бухарест, Будапешт, Санкт-Петербург, Рим.
  • Поєдинки чемпіонату Європи-2020 відбудуться з 11 червня по 11 липня.
На початок