Президент "Реала" дав перше велике інтерв'ю про створення Суперліги. Ось його ключові тези

Президент "Реала" дав перше велике інтерв'ю про створення Суперліги. Ось його ключові тези

Президент "Реала" дав перше велике інтерв'ю про створення Суперліги. Ось його ключові тези
AP

Флорентіно Перес відповів на більшість запитань про Суперлігу.

Інформація про створення футбольної Суперліги - ключова футбольна тема останніх кількох днів. Дванадцять топ-клубів Європи оголосили про створення турніру, який для них має замінити єврокубкові змагання. Зробили вони це за день до затвердження нової реформи Ліги чемпіонів.

Читайте також: Дванадцять футбольних клубів погодили створення нового турніру – Суперліги. Що це означає

Таке рішення викликало негативну реакцію з боку більшості футбольних функціонерів та клубів. УЄФА, ФІФА, а також більшість футбольних асоціацій засудили створення нового турніру, як і вболівальники. "Ліверпуль", наприклад, після оголошення про участь у Суперлізі втратив понад 3 млн підписників у Twitter.

Президент "Реала" Флорентіно Перес (а тепер і очільник Суперліги) дав перше інтерв'ю іспанському телеканалу El Chiringuito, у якому пояснив мотиви та причини створення Суперліги.

Суспільне Спорт вибрало ключові тези із інтерв'ю очільника турніру. Усі відповіді - прямі цитати Переса.

  • Суперлігу утворили через скрутне становище та непривабливість Ліги чемпіонів

"Багато елітних елубів Іспанії, Італії, Великої Британії хотіли знайти рішення проблеми зі скрутним фінансовим становищем. Єдиний шлях - грати більше конкуретноздатних матчів. Замість того, щоб грати в Лізі чемпіонів, Суперліга допомагатиме цим клубам відновити втрачені надходження. Візьмемо, наприклад, "Реал", ми втратили багато грошей, ми всі пройшли через дуже несприятливу фінансову ситуацію. Коли немає прибутків, єдиний шлях - грати більше конкурентних матчів впродовж тижня. Суперліга врятує клуби фінансово".

"Футбол мусить еволюціонувати, як і все в житті. Йому треба адаптуватися до часів, у які ми зараз живемо. Інтерес до футболу втрачається. Ми хотіли і раніше створити Суперлігу, але пандемія зробила із цього необхідність: тепер ми всі розорені у футболі. Футболу треба бути більш привабливим на глобальному рівні. Замість того, щоб робити Лігу чемпіонів, оскільки вона втратила інтерес, який мала у 1950 році, прийшла зміна, і навіть ФІФА та УЄФА були проти неї. Однак ось так змінився футбол".

  • Суперліга - не закритий турнір

"Суперліга - не закрита ліга, це абсолютно не так. Хто б не здобув п'ять доступних місць, він зможе грати з іншими найкращими командами в світі. Ми будемо говорити з УЄФА, про що і казали у зверненні. Нам потрібно з ними переговорити з приводу п'яти доступних слотів у Суперлізі. УЄФА працювала над новим форматом Ліги чемпіонів, але я, чесно кажучи, його не розумію. Нам необхідно зберегти футбол на наступні 20 років, оскільки існує серйозна загроза. Якщо перемагаєш, то отримуєш 120-130 млн євро від УЄФА, але із Суперлігою надходження будуть більшими".

  • Футболістів та клуби не повинні банити від збірних та чемпіонатів

"Гравців не будуть відсторонювати від міжнародних змагань та національних команд. Їх не відсторонять, якщо вони приєднаються до Суперліги. "Реал", "Манчестер Сіті", "Челсі" та інші клуби Суперліги не відсторонять від Ліги чемпіонів чи від національних чемпіонатів. 100%, гарантую. Навіть Прем'єр-ліга: хоча там топ-клуби економічно сильніші, інші стануть ще більш сильними. "Реал" та інші клуби Суперліги не виключать із Ліги чемпіонів 2020/21. Цього не відбудеться, закон нас захищає".

  • Хто ще претендує на місця клубів-засновників: ПСЖ, "Баварія"?

"На сьогодні ПСЖ не запрошували. Ми навіть не говорили з німецькими клубами. Нас зараз - 12, хочемо розширитися до 15Кількість клубів-засновників Суперліги . Якщо ПСЖ та "Баварія" відмовляться, від Суперліги ніхто відмовлятися не буде. Це повна маячня. 15 клубів-засновників - це ті, хто мають найбільше значення з точки зору видовища у футболі. Інші, наприклад, "Наполі" або "Рома", матимуть шанс бути у змаганні у перший рік або наступний. А далі побачимо".

  • Учасники Суперліги вже не можуть покинути проєкт

"Контракти із Суперлігою вже підписані, ніхто не може її покинути, будемо працювати усі разом. Всі клуби підписали контракти 17 квітня, жодних проблем. Потрібно більше відкритості. Чому УЄФА та Ла Ліга не повідомляють про зарплати публічно і чому їх не урізали, як і всім іншим під час пандемії? Ми знаємо зарплату ЛеБрона Джеймса, але не знаємо, скільки отримує президент УЄФА".

  • Коли буде старт Суперліги

"Якщо ми зможемо стартувати у серпні, то так і зробимо. Зробимо все від нас залежне, щоб розпочати у 2021 році. Хочемо досягти компромісу з УЄФА та іншими зацікавленими сторонами - УЄФА, ФІФА і не тільки. Навіть якщо досягти домовленості не зможемо, наміру відступати не маємо. Якщо вони [УЄФА] хочуть чекати 2024 року, щоб зробити реформу, хай собі чекають. Ми нікого чекати не збираємося".

Що відомо про Суперлігу

  • Очільники Суперліги: Флорентіно Перес (президент "Реала") - голова Суперліги, Андреа Аньєллі (президент "Ювентуса"), Джоел Глейзер (співвласник "Манчестер Юнайтед") - віце-президенти.
  • Учасники: 15 клубів-засновників, 12 вже визначені - "Манчестер Юнайтед", "Манчестер Сіті", "Челсі", "Ліверпуль", "Арсенал", "Тоттенгем" (усі - Англія), "Реал" Мадрид, "Барселона", "Атлетико" Мадрид (усі - Іспанія), "Мілан", "Інтер" та "Ювентус" (усі - Італія).
  • Запланований старт сезону: серпень 2021 року.
  • Формат Суперліги: 20 команд (15 клубів-засновників та 5 клубів, що кваліфікуються на сезон), будуть розбиті на дві групи. 8 найкращих команд вийдуть у плей-оф.
  • Коли проводитимуться матчі: згідно заяви, Суперліга має замінити Лігу чемпіонів, однак не впливатиме на внутрішні змагання.
  • Чи буде жіночий турнір Суперліги: запланований, створення очікується після створення чоловічого турніру.
На початок