Олімпіада-2020: правляча партія Японії припускає можливість скасування Ігор

Олімпіада-2020: правляча партія Японії припускає можливість скасування Ігор

Олімпіада-2020: правляча партія Японії припускає можливість скасування Ігор
AP

Відбутися це може через епідеміологічну ситуацію в країні.

Ліберально-демократична партія Японії, яка має найбільше представництво у місцевому парламенті, припускає можливість скасування Олімпіади у Токіо в 2021 році. Про це повідомив її генеральний секретар Тосіхіро Нікаі, якого цитує видання Kyodo News.

Причиною можливої відмови проведення Олімпійських Ігор може стати епідеміологічна ситуація в країні. Починаючи з березня 2021-го, в Японії спостерігається зростання кількості нових випадків захворювання коронавірусною інфекцією: за останню добу хворобу виявили у 5482 людей.

За словами Нікаі, від Олімпіади варто відмовитися, якщо вона сприятиме поширенню коронавірусної інфекції.

"Якщо це неможливо [через ситуацію з коронавірусом], потрібно її скасувати. У чому сенс, якщо Олімпійські Ігри впливатимуть на поширення коронавірусу? Нам потрібно прийняти рішення щодо цього".

Іншої думки відносно Ігор у 2021 році був прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суга, очільник ліберально-демократичної партії. Він пообіцяв організувати "безпечні" Олімпійські та Паралімпійські Ігри, заявивши, що вони будуть символом тріумфу людства над пандемією.

Читайте також: Олімпіада-2020. Що ми знаємо про Ігри в Токіо за 100 днів до старту

Щодо настрою населення з приводу проведення Олімпійських Ігор у 2021 році, то більшість схиляється до їх скасування або перенесення. За останніми соціологічними опитуваннями, проведеними Kyodo News, лише 24.5% респондентів вважають, що Ігри мають відбутися в 2021 році.

Олімпіада у Токіо була зміщена з 2020-го на 2021 рік через пандемію коронавірусу. Ігри мають відбутися з 23 липня по 8 серпня.

Що відомо

  • В Токіо та інших префектурах Японії через зростання випадків захворювання коронавірусом ввели додаткові обмеження на роботу бізнесу та закладів громадського харчування.
  • В 2021 році в Японії мають відбутися парламентські вибори. Дедлайн для їх проведення - жовтень 2021-го.
  • Ліберально-демократична партія Японії має більшість у верхній палаті парламенту - 113 із 245 депутатів.
На початок