Тест: чемпіонат 1

Тест: чемпіонат 1

Чому гравці збірної Норвегії вийшли на поле у футболках із підтримкою прав людини у Катарі

Чому гравці збірної Норвегії вийшли на поле у футболках із підтримкою прав людини у Катарі

Чому гравці збірної Норвегії вийшли на поле у футболках із підтримкою прав людини у Катарі
AP

У ФІФА звернули увагу на флеш-моб, але вирішили не карати норвезьку збірну.

Перед першим матчем відбору до чемпіонату світу-2022 збірна Норвегії вийшла на поле в особливих футболках із підтримкою мігрантів, що працюють в Катарі. Таким чином норвежці намагалися звернути увагу на проблему прав людини в країні.

Що трапилося?

Капітан збірної Норвегії Мартін Одегор перед матчем зазначив, що футболісти готують певне звернення, щоб висловити свою позицію щодо проблеми із правами людини в Катарі. Чемпіонат світу-2022 відбудеться саме в Катарі, де, за підрахунками The Guardian, починаючи з 2010 року загинули понад 6.5 тисяч мігрантів, які брали участь у будівництві стадіонів та об'єктів інфраструктури.

Основою для позиції норвезьких футболістів стало звернення одного із лідерів чемпіонату "Тромсе". У березні клуб звернувся до норвезької футбольної асоціації з приводу бойкоту чемпіонату світу в Катарі, якщо національна команда туди кваліфікується.

Звернення "Тромсе" підтримали й інші норвезькі клуби. А згодом позицію підтримали також і футболісти національної команди.

Як футболісти Норвегії висловили свою позицію?

Перед відбірковим матчем із Гібралтаром норвежці вийшли на тренування у футболках із надписом "Поважати на та за межами поля".

Збірна Норвегії з футболу
AP

На акцію Норвегії звернув увагу головний тренер збірної Нідерландів Франк де Бур. Він зазначив, що норвежцям, якщо вони візьмуть участь на турнірі, було б краще взяти на ньому участь і висловити підтримку таким чином, хоча погодився, що розмови з приводу бойкоту мають під собою основи.

Як відреагувала ФІФА на флеш-моб Норвегії?

Світова футбольна організація, під егідою якої і буде проводитися чемпіонат світу в Катарі, зреагувала на акцію норвезьких футболістів. Але не збирається карати їх дисциплінарними санкціями.

У зверненні ФІФА зазначила, що поділяє цінності свободи слова, а також те, що футбол є рушійною силою добра".

Критика чемпіонату світу в Катарі: що відомо

  • На початку тижня неурядова організація Amnesty International закликала ФІФА чинити тиск на Катар для проведення реформ у трудовому кодексі;
  • Організаційний комітет чемпіонату світу-2022 звернув увагу на те, що розслідуючи обставини смерті всіх працівників, які загинули за указаний The Guardian період, прийшов до висновку, що кількість жертв є завищеною;
  • Крім Катару, на чемпіонат світу-2022 претендували США, Австралія, Республіка Корея, а також Японія.
  • Перед чемпіонатом світу-2022 Катар побудував сім нових стадіонів. Водночас, турнір перенесли на зимовий період через спекотну погоду в країні влітку.

Чемпіонат світу в Катарі відбудеться з 21 листопада по 18 грудня 2022 року.

На початок