Два елементи в спортивній гімнастиці назвали на честь українця Пахнюка. Що він зробив

Два елементи в спортивній гімнастиці назвали на честь українця Пахнюка. Що він зробив

Два елементи в спортивній гімнастиці назвали на честь українця Пахнюка. Що він зробив
AP

Світова федерація спортивної гімнастики не залишила поза увагою унікальний виступ Петра Пахнюка.

У спортивній гімнастиці з'явилося два нові елементи, названі на честь українця Петра Пахнюка. Про це повідомляє світова федерація спортивної гімнастики.

У 2020 році на етапі Кубку виклику в Угорщині Петро Пахнюк виконав два унікальні елементи під час виступу на паралельних брусах. У кваліфікації український гімнаст виконав сальто вперед з плечей в плечі, а у фіналі - сальто вперед з плечей у вис.

Обидва елементи, виконані Пахнюком, були відзначені як унікальні. Сальто, яке українець виконав у кваліфікації, отримало оцінку "Е", що відповідає складності 0.5, у той час як фінальне сальто вперед з плечей у вис - оцінку "F" (складність 0.6).

Оскільки подібні рухи у світовій гімнастиці ніхто раніше не виконував, технічний комітет міжнародної федерації спортивної гімнастики мав їх затвердити і назвати на честь українця.

Що вирішили у світовій федерації спортивної гімнастики?

Технічний комітет вирішив назвати обидва елементи на честь Пахнюка - "Пахнюк-1" (виконаний у кваліфікації) та "Пахнюк-2" (у фіналі). У кодексі очок вони отримали порядкові номери 53 та 54 відповідно.

Елементи Пахнюка стали єдиними у 2020 році, які отримали відповідне визнання. Крім нього, оригінальний елемент у 2020-му представив також турецький гімнаст Ферхат Арікан, але під час його виконання він припустився помилки, через що він не залишився без назви.

Елементи Пахнюка: як вони виглядають?

  • "Пахнюк 1" (сальто вперед з плечей в плечі)
  • "Пахнюк 2" (сальто вперед з плечей у вис)

Петро Пахнюк: що про нього відомо

  • Дворазовий призер чемпіонатів Європи у паралельних брусах. "Срібло" Пахнюк завоював у Щецині в 2019 році та в 2020-му у Мерсіні;
  • На чемпіонаті Європи-2020 у Мерсіні Пахнюк, разом із Ігорем Радівіловим, Владиславом Гриком, Євгеном Юденковим та Романом Ващенком, здобув історичну перемогу для збірної України в командній першості;
  • Учасник Олімпіади-2016 (34-е місце).
На початок