"Початок довгого шляху". World Athletics погодила план відновлення у міжнародних правах Росії

"Початок довгого шляху". World Athletics погодила план відновлення у міжнародних правах Росії

"Початок довгого шляху". World Athletics погодила план відновлення у міжнародних правах Росії
AP

Але в організації стверджують, що "все лише розпочинається".

Росія близька до того, щоб відновити статус та права у Міжнародній асоціації легкоатлетичних федерацій після допінгових скандалів. World Athletics погодила стратегічний план Росії, з яким вона звернулася до організації у лютому 2021 року.

Що вирішили у World Atheltics?

У повідомленні World Athletics сказано, що рішення щодо погодження плану Росії у відновленні міжнародних прав було прийнято за участі трьох міжнародних експертів, які були призначені організацією. Вони зазначили, що план відповідає тим вимогам, які Міжнародна асоцація легкоатлетичних федерацій вимагала від Росії впродовж останніх 5 років.

World Athletics також звернула увагу на те, що президент Російської легкоатлетичної федерації Петро Іванов тимчасово залишив посаду у лютому 2021-го, що відповідало вимогам організації відповідно до санкцій Спортивного арбітражного суду. В Міжнародній асоцації впевнені, що притримуватися положень погодженого плану зможе нове керівництво на чолі із тимчасовим очільником ВФЛА Іриною Пріваловою.

Коли саме Росію буде відновлено у Міжнародній асоціації легкоатлетичних федерацій не зазначається. Проте вказано, що конкретна дата буде залежати від роботи, яка буде зроблена Російською легкоатлетичною федерацією. А президент організації Себастьян Коу зазначив, що цей план є "дорожньою картою для відновлення довіри".

"Це ще не кінець, але початок дуже довгого шляху. ВФЛА повинна зробити неймовірний обсяг роботи, щоб відновити довіру".

Також World Athletics зазначила, що розгляне питання надання дозволу "чистим" російським легкоатлетам на участь в Олімпійських Іграх в Токіо. З приводу цього питання буде організовано засідання 17-18 березня.

Що відомо

  • Членство ВФЛА у World Athletics було призупинено у листопаді 2015-го через розслідування WADA. Термін відсторонення продовжували через скандал, у якому колишній очільник федерації Дмітрій Шляхтін намагався сфабрикувати документ;
  • У серпні 2020-го ВФЛА виплатила штраф Міжнародній асоціації легкоатлетичних федерацій у розмірі $5 млн;
  • В лютому 2021-го російських легкоатлетів не допустили на чемпіонат Європи в Торуні;
  • Для участі в Олімпійських Іграх у Токіо російським легкоатлетам необхідно виконати олімпійський норматив. Його виконали 20 спортсменів, проте World Athletics у березні 2020-го прийняв рішення, що на міжнародних турнірах, у тому числі і на Олімпіаді, зможуть виступити не більше 10 росіян, які мають нейтральний статус.

Що далі

5-7 березня у польському Торуні відбудеться чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні.

Пряма трансляція чемпіонату Європи з легкої атлетики в Україні - ексклюзивно на сайті Суспільне Спорт.

Турнір на сайті буде показаний повністю в прямому ефірі: ранкові та вечірні сесії усіх змагальних днів.

Дивитися чемпіонат Європи з легкої атлетики - тут.

На початок