"Став перед вибором: кинути роботу або переїхати". Шостий номер рейтингу із шахів виступатиме за США

"Став перед вибором: кинути роботу або переїхати". Шостий номер рейтингу із шахів виступатиме за США

"Став перед вибором: кинути роботу або переїхати". Шостий номер рейтингу із шахів виступатиме за США
AP

Левон Аронян вирішив припинити виступи за Вірменію.

Вірменський гросмейстер Левон Аронян, який займає шосте місце в шаховому рейтингу FIDE, оголосив, що планує виступати за Сполучені Штати. Про це він написав у себе в Facebook.

Що трапилося?

Аронян підготував звернення до своїх підписників у Facebook, повідомивши, що змушений прийняти саме таке рішення. Окрім війни на території невизнаного Нагорного Карабаху та пандемії коронавірусу, гросмейстер зазначив, що влада Вірменії виявилася байдужою до розвитку шахів.

Вірменський гросмейстер наголосив на тому, що стояв перед дилемою - припинити виступи в шахах або ж переїхати до іншої країни та продовжити грати там. У підсумку Аронян вибрав останній шлях.

"Я опинився перед вибором: кинути роботу або переїхати у місце, де мене цінять. Прочекавши більше року виконання обіцянок владою, я зрозумів, що мені треба прийняти переломне рішення - поїхати із рідної країни. Очевидно, що кожен рік очікування змін - це марна трата часу з точки зору моєї спортивної кар'єри".

Гросмейстер повідомив, що кілька разів звертався до влади Вірменії щодо підтримки розвитку шахів у країні. Проте, за його словами, він отримав відповідь, що "Левон Аронян не має більше потенціалу", після чого остаточно вирішив припинити виступи за Вірменію.

Щодо подальших планів, Аронян зазначив, що впродовж довгих років отримував пропозиції від багатьох різних країн. Найбільш наполегливою була пропозиція від США, зокрема від місцевого мецената Рекса Сінкефельда, на яку він у підсумку погодився.

Що відомо

  • Аронян отримав статус гросмейстера в 2000 році, коли йому було 18;
  • Вірменський гросмейстер двічі става переможцем Кубка світу FIDE (в 2005 та 2017 роках);
  • У складі збірної Вірмені Аронян здобув перемогу на командному чемпіонаті світу в 2011 році;
  • В 2005 році Ароняна визнали найкращим спортсменом Вірменії;
  • Станом на 2021 рік Аронян займає шосте місце в рейтингу Міжнародної шахової федерації (FIDE).
  • Лідером збірної США із шахів є 28-річний Фабіано Каруана.

Що далі

  • У квітні 2021-го повинен поновитися Турнір претендентів, який розпочався у 2020-му, але був призупинений через пандемію коронавірусу. Аронян у ньому участі не брав.
На початок