"У 2020 році думала про закінчення кар'єри". Блашко - про виступи за збірну України з біатлону

"У 2020 році думала про закінчення кар'єри". Блашко - про виступи за збірну України з біатлону

"У 2020 році думала про закінчення кар'єри". Блашко - про виступи за збірну України з біатлону
IBU

Біатлоністка була собою незадоволена в сезоні-2019/20 і навіть могла закінчити кар'єру.

Українська біатлоністка Дар'я Блашко розповіла про те, як для неї складалася підготовка до сезону-2020/21.

Блашко повідомила, що в 2020 році думала про можливе закінчення кар'єри. Останні етапи сезону-2019/20 склалися для неї невдало - біатлоністка двічі фінішувала за межами топ-60 на етапах у Рупольдингу та Поклюці. Не кращим для неї вийшли виступи на чемпіонаті Європи у Раубічах - 58-е місце у суперспринті та 56-е - у спринті.

В інтерв'ю білоруському виданню TUT.by Блашко зазначила, що 2020 рік для неї був морально важким. Але вона вирішила не піддаватися емоціям та продовжити виступи, результатом чого стали 5 гонок на чемпіонаті світу в Поклюці та "бронза" в естафеті.

  • Про сезон-2019/20
"Той сезон наклав відбиток на загальний моральний стан. А потім настало міжсезоння. Весна-2020 проходила для мене дуже непросто. Нам із тренером прийшлося приймати рішення, які далися нам надзвичайно важко".
  • Про припинення співпраці із Володимиром Махлаєвим

"Наскільки я знаю, ініціатором цього був Володимир Бринзак. Він вважав, що мене необхідно готувати у загальній групі. Хоча, згідно його слів, ця пропозиція надходила від Юрая Санітри. Не можу сказати точно, як це вирішувалося, тому що не знаю на 100%. У будь-якому випадку мене просто поставили перед вибором між групою А та групою Б".

  • Про можливе закінчення кар'єри
Це [припинення співпраці з Махлаєвим] далося мені дуже складно. Весною в голові були різні думки, було багато емоцій. Але Володимир Махлаєв підтримав мене і, чесно кажучи, завдяки ньому я продовжила бігати і тренуватися. Був і варіант [із закінченням кар'єри], тому що в минулому році я витратила на боротьбу дуже багато сил і енергії та не розуміла, як далі продовжувати, як починати роботу у загальній групі. Йти у невідоме завжди важко, і люди не готові до цього, навіть коли перебувають у хорошому моральному стані. А коли ти виснажений, невідоме здається катастрофою".
  • Про сезон-2020/21

"Це перший максимально повноцінний сезон на Кубку світу зі своїми плюсами та мінусами, зльотами та падіннями. Це теж певним чином успіх, не враховуючи медалі чемпіонату світу і найкращі особисті результати".

Що відомо

  • В 2020 році жіночу збірну України очолив головний тренер чоловічої команди Юрай Санітра.
  • Дар'я Блашко до збірної України виступала за Білорусь (до 2017 року). На юніорському рівні Блашко здобула 6 подіумів на чемпіонатах світу та Кубках IBU, виступаючи за білоруську збірну.
  • Найкращий результат у кар'єрі Блашко в особистих гонках - 12-е місце на етапі Кубка світу в Контіолагті в 2020 році (гонка переслідування);
  • Блашко дебютувала на чемпіонаті світу на змаганнях у Поклюці. У 2020 році вона потрапила до списку біатлоністок на турнір в Антгольц-Антерсельві, але на етапи не виходила.
  • На чемпіонаті світу Блашко разом із жіночою збірною України зайняла 3-е місце в естафеті. Також біатлоністка із Артемом Примою стали четвертими в одиночному міксті.

Що далі

  • З 1 по 7 березня відбудеться етап Кубка світу у чеському Нове-Мєсто. Він складатиметься із 6 гонок: чоловічої та жіночої естафет, спринтів та гонок переслідування.
На початок