Норвежець Клебо - перший в історії дворазовий чемпіон світу у спринті з лижних перегонів

Норвежець Клебо - перший в історії дворазовий чемпіон світу у спринті з лижних перегонів

Норвежець Клебо - перший в історії дворазовий чемпіон світу у спринті з лижних перегонів
AP

Чергове досягнення норвезького лижника.

Норвезький лижник Йоганнес Клебо здобув перемогу у спринті на чемпіонаті світу із лижних видів спорту, що проходить у німецькому Оберстдорфі. Завдяки цьому він став першим і єдиним дворазовим чемпіоном світу у спринті.

Що трапилося?

Клебо разом із збірною Норвегії не брали участь на Тур де Скі у 2021 році, готуючись до чемпіонаті світу. Норвезькі лижники намагалися повторити успіх під час виступів у світовій першості у Австрії в 2019 році, коли здобули 25 медалей (13 - золотих).

Перемогти у особистій гонці намагався і сам Клебо. Норвезький лижник став трьоразовим чемпіоном світу у австрійському Зефельді, проте лише одного разу переміг у особистій гонці - у спринті на 1.6 км.

Чемпіонат світу у Німеччині Клебо також розпочав із перемоги. Організатори перенесли початок гонки на ранню годину у зв'язку із теплою погодою, але складнощі, пов'язані із снігом на трасі, не завадили Клебо захистити звання чемпіона світу.

До фіналу спринту відібралося шестеро спортсменів: крім Клебо, до нього потрапили ще двоє норвезьких лижників, Ерік Валнес та Гавард Таугбель, які фінішували на другому та третьму місцях відповідно, сформувавши норвезький подіум. Слідом за ними - представники російської федерації лижних гонок, Алєксандр Большунов та Сєргєй Устюгов. Фінальну шістку замкнув швед Оскар Свенссон.

Чемпіонат світу із лижних видів спорту. Спринт, фінал

 1. Йоганнес Клебо (Норвегія) 3:01.30
 2. Ерік Валнес (Норвегія) +0.66
 3. Гавард Таугбель (Норвегія) +0.80
 4. Алєксандр Большунов (РФЛГ) +5.92
 5. Сєргєй Устюгов (РФЛГ) +17.41
 6. Оскар Свенссон (Швеція) +20.49

Водночас, Клебо показав найкращий результат не у фіналі, а у першому чвертьфіналі. Його результат - 2:58.84.

Досягнення Йоганнеса Клебо

 • Наймолодший олімпійський чемпіон в історії лижних гонок;
 • Рекордсмен за перемогами у спринтерських дисциплінах за сезон - 8;
 • Перший лижник в історії, що здобув перемогу у двох спринтах на одному Тур де Скі та наймолодший переможець змагань;
 • Єдиний лижник в історії, що вигравав чотири Малих кришталевих глобуси у спринті підряд;
 • Рекордсмен за кількістю перемог у спринті - 24
 • Перший лижник в історії, що двічі перемагав у спринтах на чемпіонатах світу.

Як відреагував Клебо на другу перемогу на чемпіонаті світу?

Після гонки норвезький лижник відзначив, що задоволений своїм результатом, однак не думав про те, щоб стати рекордсменом за перемогами на чемпіонаті світу. Клебо наголосив на тому, що єдина думка у нього - як прогресувати і ставати кращим.

"Це дуже чудовий день для мене, і я дуже радий, що все спрацювало як треба. Не думав про титули, скоріше, про те, як прогресувати і ставати кращим. Дуже радий, що мені це вдалося після сезону, який пройшов без значної кількості міжнародних змагань. Мені не вистачало цього. Мої партнери по збірній також дуже сильні, і це справді чудово перебувати з ними на подіумі".

Спринти на чемпіонаті світу з лижних гонок: результати

 • У жіночому спринті перемогла шведка Юнда Сундлінг, яка випередила найближчу переслідувачку - норвежку Майкен Касперсен Фаллу на 2.32 секунди.
 • Жоден із представників України не вийшов до фіналу змагань. Юлія Кроль, Марина Анцибор, Валентина Камінська та Вікторія Олех не пройшли кваліфікацію у жіночому спринті, Руслан Перехода та Дмитро Драгун - у чоловічому.
На початок