Олімпійська чемпіонка з бігу Семеня готує ще одну апеляцію з "тестостеронової справи"

Олімпійська чемпіонка з бігу Семеня готує ще одну апеляцію з "тестостеронової справи"

Олімпійська чемпіонка з бігу Семеня готує ще одну апеляцію з "тестостеронової справи"
AP

Бігунка все ще розраховує на участь в Олімпіаді у Токіо.

Олімпійська чемпіонка з бігу на 800 метрів Кастер Семеня готує ще одну апеляцію по справі, пов'язаної із обмеженням рівня тестостерону у спортсменок. Про це повідомляє BBC.

У 2019 році Світова асоціація легкоатлетичних федерацій прийняла рішення щодо заборони на участь Семені у міжнародних змаганнях без прийому спеціальних препаратів для зниження рівня тестостерону. Мова йде про змагання на дистанціях від 400 метрів до одного кілометру - 30-річна представниця Південної Африки спеціалізується у дисциплінах з бігу на 400 та 800 метрів.

Семеня намагалася оскаржити рішення Світової асоцації. Однак у вересні 2020 року Верховний суд Швейцарії зайняв сторону легкоатлетичної федерації.

Читайте також: Олімпіада-2032: МОК визначився із основним претендентом на проведення літніх Ігор

Таким чином, Семеня не зможе приймати участь на міжнародних турнірах за умови, якщо не прийматиме препарат. І не буде здатна захистити звання дворазової олімпійської чемпіонки, яке здобула на Олімпіадах у Лондоні та Ріо-де-Жанейро.

Які плани у Семені?

Семеня планує подати ще одну апеляцію, оскаржуючи рішення Верховного суду Швейцарії. Цього разу вона спробує подати позов до Європейського суду з прав людини.

Захист Семені повідомив, що бігунка все ще сподівається на позитивний вердикт щодо цієї справи, після чого зможе брати участь у дисципліні на 800 метрів.

"Незважаючи на те, що графік подання заявки ще повинен визначити суд, Кастер все ще сподівається, що їй незабаром дозволять повернутися до виступів у бігу на 800 метрів на міжнародних змаганнях", - повідомила група адвокатів Norton Rose Fulbright.

Що відомо

  • Семеня вкотре оскаржує рішення Світової асоціації легкоатлетичних федерацій. У 2019 році Спортивний арбітражний суд Лозанни також став на користь організації;
  • Швейцарський Верховний суд спочатку став на користь Семені, тимчасово скасувавши впровадження правила, проте згодом ухвалив рішення, зайнявши сторону Світової асоціації.
  • Кастер Семеня - дворазова Олімпійська чемпіонка з бігу на 800 метрів у 2012 та 2016 роках;
  • У березні 2020-го Семеня заявила, що хоче бігти на Олімпіаді в Токіо дистанцію у 200 метрів. Вона не потребує від легкоатлетки вживання антигормонального препарата;
  • Для участі на Олімпіаді-2020 з бігу на 200 метрів Семеня повинна здобути ліцензію, показавши час 22:80 секунди. Її найкращий результат поки що - 23:49 секунди.

Що далі

  • Олімпіада-2020 має відбутися з 23 липня по 8 серпня.
На початок