Олімпіада-2032: МОК визначився із основним претендентом на проведення літніх Ігор

Олімпіада-2032: МОК визначився із основним претендентом на проведення літніх Ігор

ЗМІ
Олімпіада-2032: МОК визначився із основним претендентом на проведення літніх Ігор
AP

Міжнародний олімпійський комітет підтримав заявку австралійського Брісбена.

Основним претендентом на проведення літніх Олімпійських та Паралімпіських Ігор-2032 став австралійський Брісбен. Міжнародний Олімпійський комітет підтримав заявку Брісбена на проведення Олімпіади та Паралімпіади, про що повідомляє портал Inside the games.

За інформацію джерела, найближчим часом МОК розпочне перемовини із владою Австралії з приводу можливості підготовки міста до проведення Ігор у 2032 році. Офіційно Брісбен ще не став місцем проведення Олімпіади, проте здобув статус головного претендента.

Таким чином, Австралія може прийняти другу Олімпіаду у сторіччі. Олімпійські Ігри-2000 приймав австралійський Сідней.

Що необхідно для ухвалення рішення на користь Брісбена?

МОК повинен офіційно затвердити австралійське місто у якості господаря Олімпіади-2032. Але перед цим пройдуть перемовини між комісією з приводу організації літніх Олімпійських Ігор та потенційними організаторами змагань.

Очільниця комісії Крістін Клостер Аасен відзначила, що у Брісбена хороші шанси на те, щоб стати господарями Олімпіади-2032. Вона вважає, що для формалізації рішення владі Австралії достатньо лише подати документи та надати гарантії щодо підготовки міста до проведення Олімпійських та Паралімпіських Ігор.

При цьому Аасен вважає, що Австралія має перевагу у питанні проведенні Олімпійських Ігор завдяки попередньому досвіду організації змагань "на високому рівні", а також підтримці з боку уряду країни.

Коли саме буде прийнято рішення щодо господаря Олімпіади-2032 - не повідомляється. Проте малоймовірно, що його прийматимуть під час найближчої сесії МОК, яку планують провести перед Олімпіадою-2020 у Токіо, яку перенесли на липень-серпень 2021 року.

Хто ще зацікавлений у проведенні Олімпіади-2032?

Крім Австралії, зацікавленість у проведенні Олімпійських Ігор проявляли Катар, Індія, Індонезія, Китай, Німеччина та Угорщина.

Зацікавленою у проведенні Олімпіади у 2032 році також була Україна. Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт зазначав у коментарі Суспільне Спорт, що уряд розглядає дві можливості для проведення Ігор в Україні.

"Ми дивимося на 2030 та 2032 роки. Оцінюємо, де проводити в Україні, скільки це буде коштувати. Більше дивимося на Зимову Олімпіаду. Обговорюємо також Юнацькі Олімпійські ігри, чи одразу амбітна ціль - доросла Олімпіада".

Що відомо

  • Австралія приймала у Сіднеї Олімпіаду-2000;
  • Щорічно в австралійському Мельбурні проходить один із турнірів Великого Шолому - Australian Open;
  • Брісбен, окрім тенісних турнірів, раніше приймав змагання з хокею на траві, а також чемпіонати світу з регбі та з фігурного катання серед юніорів.

Де відбудуться наступні літні Олімпійські Ігри

  • 2021 рік* - Токіо
  • 2024 - Париж
  • 2028 - Лос-Анджелес
  • 2032 - Брісбен?

* - мала відбутися у 2020 році

Що далі

  • У березні в Японії повинні прийняти рішення щодо дозволу відвідування глядачами Олімпійських Ігор-2020;
  • Олімпіада-2020 має відбутися з 23 липня по 8 серпня.
На початок