Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Прима - поза топ-20, Легрейд - чотириразовий чемпіон світу. Результати мас-старту

Прима - поза топ-20, Легрейд - чотириразовий чемпіон світу. Результати мас-старту

Прима - поза топ-20, Легрейд - чотириразовий чемпіон світу. Результати мас-старту
AP

В останній гонці на чемпіонаті світу у Поклюці стартував лише один українець. Артем Прима завдяки високим результатах у особистих гонках став першим у рейтингу біатлоністів, які гарантували собі потрапляння у мас-старт.

Читайте також: Підгрушна - дванадцята, Гаузер - чемпіонка світу. Результати жіночого мас-старту

Окрім Прими, теоретичну можливість на старт мав і Богдан Цимбал. Але ніхто із 30 спортсменів, які мали брати участь у гонці, не знялися, тому у стартовому списку змін не відбулося.

Дивіться повне відео чоловічого мас-старту

Прима нешвидко розпочав етап, показавший 20-й результат на першому колі та відставши на 9.5 секунд від Йоганнеса Бьо. Але перший вогневий рубіж точно - шосте місце на виході. Сприяла цьому і швидкострільність Артема - за 22.4 секунди українець закрив усі 5 мішеней.

До другої стрільби Прима рухався разом із іншими біатлоністами і сильно не відстав від лідерів. Однак за підсумку другого вогневого рубежу відставання збільшилося до 25 секунд. Прима не закрив одну мішень і був змушений піти на коло штрафу, хоча вийшов на 8-му місці.

Поступово Прима почав пропускати уперед інших біатлоністів на третьому колі. Відстань у 25 секунд від Легрейда українець намагався втримати, але підійшов до стрільби, програвши ще 7 секунд. Ще одно коло штрафу і 13-е місце із відставанням у майже хвилину. Позаду - Йоганнес Бьо, який показував найкращий результат із ходом на дистанції, але заробив 4 кола штрафу на трьох вогневих рубежах.

Прима пропустив Бьо уперед, однак уже на відстані у 10.4 км програв 12 секунд Легрейду. До останнього вогневого рубежу відставання було ще більшим - 1:23 хвилини. І після нього стало ще значно більшим - 3 кола штрафу заробив український біатлоніст і максимум, на який він міг розраховувати - потрапляння у топ-20.

Фінішувати у топ-20 Прима не зміг. Позаду нього після стрільби був швед Мартін Понсілуома, який його випередив

Переможцем мас-старту став норвежець Штурла Легрейд. Попри коло штрафу на останній стрільбі, представник Норвегії зміг із серйозною перевагою випередити свого партнера по збірній Йоганнеса Дале та француза Фійона-Майє. Емільєн Жаклен, який розпочинав гонку другим, у підсумку фінішував останнім через 5 кіл штрафу за підсумками другої стрільби.

Чемпіонат світу. Чоловічий мас-старт. Результати гонки

  1. Штурла Легрейд (Норвегія, 0+0+0+1) +36:27.2
  2. Йоганнес Дале (Норвегія, 0+1+1+0) +10.2
  3. Кантен Фійон-Майє (Франція, 1+1+0+0) +12.8
  4. Зімон Едер (Австрія, 0+0+0+1) +23.1
  5. Яков Фак (Словенія, 0+0+0+1) +30.0
  6. Тарьєй Бьо (Норвегія, 0+1+0+1) +33.3

...

  • 21. Артем Прима (Україна, 0+1+1+3) +2:42.6
На початок