Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Україна - п'ята у чоловічій естафеті на чемпіонаті світу. Результати гонки

Україна - п'ята у чоловічій естафеті на чемпіонаті світу. Результати гонки

Україна - п'ята у чоловічій естафеті на чемпіонаті світу. Результати гонки
AP Images

Чоловіки не змогли повторити високий результат жінок.

У складі чоловічої збірної України естафету бігли Богдан Цимбал, Дмитро Підручний, Артем Прима та Антон Дудченко. Чоловіки намагалися повторити успіх жіночої команди, яка фінішувала на третій позиції.

Дивіться повне відео чоловічої естафети

Україна вперше бігла чоловічу естафету саме у такому складі і розташуванні. Богдан Цимбал повернувся у естафетну четвірку вперше з дебютної естафети сезону, де він біг на четвертому етапі. При цьому фінішером чоловічої збірної втретє у сезоні-2020/21 був Антон Дудченко.

Гонку збірна України розпочала вдало. Богдан Цимбал пройшов два вогневих рубежі без проблем і дуже швидко (3-й результат та жодного використаного додаткового патрону). Цимбалу не вистачило на дистанції - 24 секунди програв українець після виходу із другої стрільби. Ходом українець показав 19-й результат з 27 спортсменів - відставання від Штурли Легрейда на дистанції склало 53 секунди.

Дмитро Підручний був змушений відігравати 45 секунд відставання, яке з'явилося у України після першого етапу. Проте вже на позначці 8.3 км Підручний підняв Україну на дев'яту позицію (Цимбал передав естафету 10-м). А третю стрільбу розпочав восьмим, хоча за її підсумками вийшов з вогневого рубежу шостим, не використавши жодного додаткового патрону.

Друга поспіль стрільба Підручного - і другий поспіль нуль. Дмитро, як і Цимбал, пройшов два ідеальні вогневі рубежі, і вийшов після "стійки" на третій позиції. Але на цьому Підручний не зупинився і випередив швейцарця Беньяміна Вегера, піднявшись на другу позицію. На передачі естафеті українець дозволив себе випередити італійцю Лукасу Хоферу, але скоротив відставання вийшло до 14 секунд від Норвегії. Майже ідеальний етап - 4-й результат за швидкострільністю, 2-й - за ходом на дистанції.

Артем Прима не відстав від італійця Томаззо Джакомеля перед першою стрільбою. Але Йоганнеса Бьо відпустив на 10 секунд. Після вогневого рубежу відставання українця від норвезького та італійського біатлоністів збільшилося - один додатковий патрон знадобився Примі, щоб закрити всі 5 мішеней. Однак від Бьо українець відставав на ті ж 24 секунди.

Провал на стрільбі італійця дозволив Примі повернути Україні друге місце. 31 секунда від Йоганнеса Бьо, який, так само, як і Артем, закрив всі 5 мішеней без додаткових патронів. Проте перевага над третім місцем у українця склала 21 секунду. Хоча перед передачею естафети Антону Дудченко Прима втратив перевагу над росіянином Логіновим, а також не зміг нав'язати боротьбу Бьо, другу позицію український біатлоніст зберіг. У підсумку Прима показав 7-й результат за ходом на дистанції, програвши Бьо 41 секунду.

Останнім від збірної України чоловічу естафету біг Антон Дудченко. Українець також програвав представнику СБР Латипову на дистанції, а перед першою стрільбою дозволив йому себе випередити. На вогневому рубежі ситуація погіршилася через хиби, але завдяки двом додатковим патронам обійшлося без штрафних колі. Однак уже позаду не тільки Норвегії та СБР, але й Франції, Швеції та Італії. А від лідера відставання вже майже 1:20 хвилини.

Втриматися за Жакленом, Віндішем та Самуельссоном український біатлоніст зміг. І на підході до останньої стрільби зберігав теоретичні шанси на подіум. Одна хиба і додатковий патрон, але через проблеми у інших збірних Дудченко зміг підняти Україну на четверту позицію. На останньому колі, щоправда, втримати четверту позицію українець не зміг - п'яте місце. Але навіть цей результат - найкращий для чоловічої збірної у сезоні.

Чемпіонами світу в естафеті стали норвежці, які перед останньою стрільбою мали понад хвилину переваги над суперниками. "Срібло" за Швецією, яка на останньому етапі змогла випередити біатлоністів із СБР.

Чемпіонат світу з біатлону. Чоловіча естафета. Результати

  1. Норвегія (0+8) 1:12:27.4
  2. Швеція (0+7) +33.1
  3. СБР (0+5) +50.9
  4. Франція (1+11)+1:02.0
  5. Україна (0+4) +1:12.7
  6. Італія (2+14) +1:35.5
На початок