Україна - четверта у одиночному міксті на чемпіонаті світу. Результати гонки

Україна - четверта у одиночному міксті на чемпіонаті світу. Результати гонки

Україна - четверта у одиночному міксті на чемпіонаті світу. Результати гонки
Getty Images

Точна стрільба не допомогла зайняти місце у топ-3.

Одиничний мікст став другою командною гонку на чемпіонаті світу з біатлону у Поклюці. Перша змішана естафета пройшла для української збірної у боротьбі за топ-3 - перед заключною стрільбою Олени Підгрушної Україна посідала друге місце, але у підсумку фінішувала позаду австрійки Лізи Терези Гаузер та шведки Ганни Еберг.

Дивіться повне відео одиночної змішаної естафети

В одиночному міксті Україну представляли Артем Прима та Дар'я Блашко. За умовами одиночного міксту біатлоністи повинні були пробігти по 2 етапи, заключне коло розміром в 1.5 км, мала пройти Блашко.

Блашко та Прима уперше бігли разом одиночну змішану естафету. Востаннє Блашко бігла одиночний мікст ще у сезоні-2016/17, коли виступала за збірну Білорусі - на Кубку IBU із Антоном Смольським вона фінішувала 10-ю. Прима також востаннє бігав одиночний мікст на Кубку IBU - у сезоні-2017/18 із Юлією Журавок українці фінішували третіми у австрійському Обертіллаху.

Перше коротке коло та стрільбу Артем Прима пройшов без проблем, не використавши жодного додаткового патрону. Завдяки цьому Примі вдалося підняти Україну на 8-е місце з 14-го.

Друга стрільба могла виявитися для Прими більш вдалою, якби не один додатковий патрон. Восьме місце українцеві вдалося зберегти і одразу передати естафету Дар'ї Блашко.

Блашко швидко закрила 5 мішеней на першому вогневому рубежі - на це знадобилося їй усього 24.6 секунди. Завдяки швидкій і точній стрільбі вона змогла підняти збірну України на шосте місце. Відставання все ще було незначним - майже 14 секунд від проміжного лідера Італії. Ще одна точна стрільба і передача естафеті Артемові Примі - Блашко залишила Україну у топ-6 із відставанням у 14.6 секунди після "стійки".

Точна стрільба на "лежці" дозволила Примі підняти збірну України на п'яту позицію. Йоганнес Бьо ледь не відправив Норвегію на штрафні кола, але з трьох додаткових патронів біатлоніст закрив всі мішені. Після п'ятої стрільби відставання України від лідера зменшилося до 10 секунд.

Прима зміг втримати п'яте місце перед своєю останньою стрільбою. І ще покращив позицію України - знову "нуль" і передача естафети Дар'ї Блашко на четвертій позиції.

Блашко пропустила норвежку Тіріл Екгофф перед останньою стрільбою. І збільшила відставання від збірної Франції до 18 секунд. Але компенсувала ще одною точною стрільбою - "нуль" повернув Україну на четверте місце. Позаду австрійка Ліза Тереза Гаузер і шведка Ганна Еберг, які також брали участь у змішаній естафеті на останньому етапі.

Остання стрільба і відставання у 15 секунд від лідерок. Одна хиба, але завдяки тому, що Італія пішла на коло штрафу Україна вийшла на четверте місце - 3 секунди відставання від Швеції.

Нав'язати боротьбу Ганні Еберг українка не змогла. Четверте місце вдруге на чемпіонаті світу. Але із найкращим показником на вогневих рубежах.

Чемпіонами світу у змішаній естафеті стали французи, які змогли випередити Норвегію на 2.8 секунди. У топ-6 фінішували також Італія і Австрія, які заробили по одному колу штрафу під час останньої стрільби.

Чемпіонат світу. Змішана естафета. Результати

  1. Франція (0+5) +36:42.4
  2. Норвегія (0+9) +2.8
  3. Швеція (0+8) +22.6
  4. Україна (0+2) +35.9
  5. Італія (1+6) +55.2
  6. Австрія (1+7) +1:03.5
На початок