Україна програла апеляцію в CAS у справі щодо матчу зі Швейцарією

Україна програла апеляцію в CAS у справі щодо матчу зі Швейцарією

Оновлено
Україна програла апеляцію в CAS у справі щодо матчу зі Швейцарією
AP

Технічна поразка залишається в силі, а збірна вилітає з Дивізіону "А".

Українська асоцація футболу (УАФ) програла апеляцію у Спортивному арбітражному суді Лозанни з приводу присудження технічної поразки у матчі проти Швейцарії, який не відбувся. Про це повідомляє сайт CAS.

Розглянути скаргу України на рішення Дисциплінарного комітету УЄФА суд в Лозанні мав у вівторок, 16 лютого. Остаточне рішення Спортивний арбітражний суд Лозанни ухвалив лише 19 березня. У ньому зазначається відмова у апеляції УАФ на рішення щодо технічної поразки.

У поясненні рішення CAS також зазначив, що саме на боці УАФ знаходиться відповідальність за те, що матч не відбувся.

"В апеляції до CAS УАФ вимагала скасувати рішення, яке підлягало оскарженню, а також можливість перенесення дати матчу або визначення переможця шляхом жеребкування. CAS визначила, що правила, викладені в циркулярі УЄФА, були коректно інтерпретовані і використані Апеляційним комітетом УЄФА, коли він прийшов до висновку щодо відсутності варіантів зміни дати поєдинку. УАФ несла відповідальність за те, що матч не відбувся".

"При цьому CAS підкреслює, що УАФ стала жертвою пандемії COVID-19 та вирішила не зобов'язувати її оплачувати будь-які витрати на користь УЄФА або CAS".

УАФ відреагувала на рішення Спортивного арбітражного суду, зазначивши, що у своїй ухвалі CAS фактично підтвердив, що будь-яка збірна могла потрапити із тією ситуацією, яка сталася зі збірною України.

"У матеріалах немає конкретних доказів, які підтверджують, що апелянт (УАФ — ред.) не діяв відповідно до протоколу, або що він був іншим чином недбалим або необережним у захисті гравців від COVID-19. Ніхто просто не міг передбачити або спрогнозувати дії місцевих швейцарських органів влади у зв'язку з їхнім рішенням про карантин. Будь-яка національна збірна команда могла зіткнутися із ситуацією, яку можна порівняти із ситуацією з УАФ, що також демонструє справа Норвегії. Відповідно, апелянт не винен, а є ще однією випадковою жертвою пандемії COVID-19".

Технічна поразка 0:3 у матчі зі Швейцарією означає для України виліт із Дивізіону "А". Перед матчем зі швейцарцями перевага української збірної над суперником складала 3 очки, проте у зв'язку із гіршим показником особистих зустрічей Швейцарія змогла випередити "жовто-синіх" та зайняти третє місце.

Таким чином, наступний розіграш Ліги націй Україна розпочне в дивізіоні Б восени 2022 року. Окрім неї, там будуть виступати ще 15 команд, які поділять на 4 групи по 4 збірних у кожній.

Це не перше рішення CAS, яке було прийнято не на користь України в 2021 році. На початку лютого Спортивний арбітражний суд не задовільнив скаргу української тенісистки Даяни Ястремської з приводу її відсторонення Міжнародною федерацією тенісу через допінг.

Читайте також: Ястремська програла апеляцію у CAS. Рішення про відсторонення залишається в силі

Як розвивалися події навколо гри Швейцарія - Україна

Що далі

  • Наступний розіграш Ліги націй стартує восени 2022 року;
  • В березні Україна розпочне відбір на чемпіонат світу-2022 трьома матчами - проти Франції (24 березня), Фінляндії (28 березня) та Казахстану (31 березня).
На початок