Дві українки у топ-15, Екгофф - чемпіонка світу. Результати жіночого спринту

Дві українки у топ-15, Екгофф - чемпіонка світу. Результати жіночого спринту

Дві українки у топ-15, Екгофф - чемпіонка світу. Результати жіночого спринту
AP

Усі українки відібралися в гонку переслідування.

Погода втрутилася у жіночий спринт на чемпіонаті світу. Сильний вітер піднявся у Поклюці, тож точна стрільба у гонці давала серйозну перевага у боротьбі за високі місця.

Дивіться повне відео жіночого спринту

Збірна України виставила на цю гонку наступний склад: Олена Підгрушна, Юлія Джима, Валентина Семеренко та Дар'я Блашко. Для останньої - це дебютна гонка у кар'єрі на чемпіонаті світу.

Найкращий результат серед українок показала Олена Підгрушна. Вона повільно проїхала перше коло, хоча після старту в коментарі Суспільному казала, що не розуміє, чому так сталося. Але на другому колі була швидшою, а на третьому - показала другу швидкість у гонці. Це усе дозволило їй фінішувати на 11-му місці з одним промахом, одразу за Ганною Еберг.

По останньому колу Підгрушна відіграла десять місць!

Дебютна гонка вдалася дла Дар'ї Блашко: теж один промах і фініш на 14-й позиції. Дар'я відстала від Підгрушної на 7 секунд на фініші. За швидкістю в усій гонці - проїхала в одному темпі з Оленою та Юлією Джимою.

Саме Джима стала найшвидшою серед українок, але одразу три кола штрафу відкинули її на 37-е місце. А Валентина Семеренко з трьома промахами - 50-а.

Усього шість біатлоністок закрили усі мішені в гонці, дві з них - фінішували на подіумі. Тірілл Екгофф з нулем стала чемпіонкою світу, друге особисте "золото" для неї у кар'єрі (перше в Голменколлені-2016 у спринті).

"Срібло" у Анаїс Шевальє-Буше, яка на останньому колі у заочній боротьбі випередила сенсаційну призерку - білоруску Ганну Солу.

Сола була лідеркою після останньої стрільби, але обмежилася "бронзою". Для неї це четверта гонка у кар'єрі з нулем штрафних кіл.

У топ-6 також фінішували Деніз Германн, Ліза Вітоцці та Марте Олсбю Ройзеланд.

Чемпіонат світу. Жіночий спринт. Результати

  1. Тірілл Екгофф (Норвегія, 0+0) 21:18.7
  2. Анаїс Шевальє-Буше (Франція, 1+0) +12.0
  3. Ганна Сола (Білорусь, 0+0) +14.4
  4. Деніз Германн (Німеччина, 0+1) +22.3
  5. Ліза Вітоцці (Італія, 0+0) +37.7
  6. Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія, 0+2) +43.5

...

  • 11. Олена Підгрушна (1+0) +1:05.4
  • 14. Дар'я Блашко (1+0) +1:12.2
  • 37. Юлія Джима (1+2) +1:58.4
  • 50. Валентиа Семеренко (1+2) +2:24.7
На початок