Україна - четверта у змішаній естафеті на чемпіонаті світу з біатлону

Україна - четверта у змішаній естафеті на чемпіонаті світу з біатлону

Україна - четверта у змішаній естафеті на чемпіонаті світу з біатлону
AP

Українці були близькі до подіуму, але втратили позиції на останній стрільби.

Чемпіонат світу з біатлону у словенській Поклюці розпочався зі змішаної естафети. Стартову гонку за збірну України бігли Артем Прима, Дмитро Підручний, Юлія Джима та Олена Підгрушна - найстарший склад за віком учасників.

Дивіться повне відео змішаної естафети на чемпіонаті світу

Прима пробіг перший етап майже помилок. На першій стрільбі українець закрив всі мішені з одним додатковим патроном, а ось "стійку" закрив за допомогою 5 патронів, хоча й взяв паузу перед 4-м пострілом. На передачу естафети Прима вибіг на шостій позицій із відставанням майже у 20 секунд.

Естафету Підручному стартовий номер української збірної передав п'ятим із результатом у 13.6 секунди. Лідером на другий етап пішла Білорусь у зв'язку із падінням француза Емільєна Жаклена через зламану палицю.

Підручний прибув на стрільбу на 4-й позиції, і розпочав "лежку" з хиби. Проте всі мішені представник України закрив - для цього йому знадобився один додатковий патрон.

На другу стрільбу український біатлоніст підходив на 3-й позиції, проте неідеально пройшов вогневий рубіж - дві хиби. За допомогою двох додаткових патронів Підручний закрив решту мішеней, проте вибіг зі стрільби на 4-й позиції, після канадця Крістіана Гоу.

Чоловічу частину змішаної естафети виграла Норвегія - Йоганнес Бьо прийшов першим на передачу. Підручний наприкінці етапу випередив Гоу та повернув третє місце Україні - відставання від Норвегії складало 55.4 секунди.

Третій етап у складі збірної розпочинала Юлія Джима. І третьою закінчила першу стрільбу: Джима одного разу схибила на першому вогневому рубежі, проте з першого додаткового патрону закрила мішень. Однак втратила перевагу над суперницями - після п'ятої стрільби в інтервалі 7 секунд від України були Канада, Швеція, Австрія та збірна російських спортсменів.

А ось другу стрільбу Джима закінчила другою. Біатлоністка скористалася колом штрафу, яке заробила Анаїс Шевальє-Буше і сама відстріляла без хиб. Після стрільби відставання від Норвегії складало майже 38 секунд, проте поряд, на відстані у 2 секунди, із українкою була австрійка Дуня Здуч. Норвежка Тіріл Екгофф передала естафету першою, проте за нею - Україна у відстані 39.3 секунди.

Олена Підгрушна, що бігла останній етап у України, не програла багато лідерці Марте Олсбю Ройзеланд і після того, як відстрялала першу стрільбу без додаткових патронів, вийшла з вогневого рубежу другою. Але австрійка Ліза Тереза Гаузер шла поруч із українкою у діапазоні 5 секунд.

Перед другою стрільбою у України була можливість здобути навіть перемогу - Марте Олсбю Ройзеланд тричі схибила на вогневому рубежі. Проте завдяки трьом додатковим патронам впоралася і вийшла зі стрільби першою. Підгрушна повторила "подвиг" норвежки, тричі схибивши, і хоча закінчила без штрафних кіл, пропустила вперед і Гаузер, і шведку Ханну Еберг.

На останньому колі Підгрушна почала нав'язувати боротьбу Еберг. І навіть Лізі Терезі Гаузер: від австрійки представниця України відставала на 9 секунд на відстані 29.1 км, а від Еберг - всього на 0.4 секунди. Однак нікого із суперниць не випередила - Україна фінішує четвертою із відставанням у 0.5 секунди.

Чемпіонат світу. Змішана естафета.

  1. Норвегія (0+11) 1:20:19.3
  2. Австрія (0+2) +27.0
  3. Швеція (0+8) +30.6
  4. Україна (0+8) +31.1
  5. Франція (1+10) +46.2
  6. Італія (0+6) +58.9
На початок