Перейти до основного змісту
Що кажуть в UAnimals про застреленого пса і організацію собачих боїв на Рівненщині

Що кажуть в UAnimals про застреленого пса і організацію собачих боїв на Рівненщині

Оновлено
Поліція проводить перевірку щодо жорстокого поводження з тваринами
Поліція проводить перевірку щодо жорстокого поводження з тваринами. Скрин відео з Telegram-каналу Рівне Головне

Юристи організації з порятунку тварин та довкілля UAnimals подали заяву до поліції після публікації відео з вбивством собаки на Рівненщині. Також UAnimals звернулися до Міндовкілля, Державної екологічної інспекції та Міністерства внутрішніх справ з вимогою перевірити мисливське господарство.

Про це зоозахисний рух повідомив у себе в Instagram.

Там вказали, що 14 квітня у мережі почали поширювати відео про собачі бої та розстріл собаки на Рівненщині.

Через жорстоке поводження з тваринами та розповсюдження матеріалів, які пропагують насильство (так правоохоронці кваліфікували подію) юристи організації подали заяву до поліції та закликали до притягнення винного до відповідальності.

Організація наголосила, що суспільна увага та тиск є важливими чинниками у таких випадках.

"Дякуємо всім небайдужим, які позначали нас і поширювали цю кричущу історію. Наразі головне, аби винного притягнули до відповідальності. Сподіваємося на ретельне досудове розслідування та на справедливий суд", — йдеться у повідомленні.

В дописі вказали, що в Україні заборонено проводити бої тварин. Це передбачає стаття 25 закону "Про захист тварин від жорстокого поводження", також стаття 299 Кримінального кодексу передбачає відповідальність за нацьковування тварин.

Що відомо про постріл у собаку та організацію собачих боїв

Суспільне писало, що правоохоронці встановили особу, яка могла вбити собаку пострілом в голову на Рівненщині. Повідомлення з’явилося 14 квітня в місцевому Telegram-каналі. На відео чоловік розстрілює собаку, тримаючи її на повідку.

За інформацією правоохоронців, кадри були зняті у 2021 році. 42-річний чоловік перебуває під вартою за інші тяжкі злочини. Поліцейські розпочали досудове розслідування. Кримінальне провадження відкрили за статтями 299 і 300 ККУ — за жорстоке поводження з тваринами та поширення матеріалів, які пропагують насильство.

Також на подію відреагували в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Як повідомили у Facebook, міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук доручила відповідальним службам вивчити обставини події.

ОНОВЛЕНО 16.04.2025, 12:35

Також UAnimals звернулися до Міндовкілля, екоінспекції та Міністерства внутрішніх справ з вимогою перевірити мисливське господарство. Про це зоозахисний рух повідомив у себе в Facebook.

"Юристки UAnimals відправили запит до Державної екологічної інспекції — зʼясовуємо, чи є взагалі у мисливського господарства дозволи на діяльність і мисливське використання тварин", — йдеться в повідомленні.

Також організація попросила Державну екологічну інспекцію повідомити про результати перевірки цього мисливського господарства упродовж останніх пʼяти років.

Окремі звернення скерували до Державної екологічної інспекції, Держлісгенства, Офісу Генерального прокурора та Міністерства внутрішніх справ. У них і просять перевірити факти організації собачих боїв та утримання тварин в мисливському господарстві.

Депутати та депутатки Міжфракційного обʼєднання народних депутатів Верховної Ради України "Гуманна країна" від UAnimals також звернулися до Міністерства внутрішніх справ з вимогою включитися та проконтролювати цю справу.

Суспільне Рівне готове надати можливість озвучити позицію мисливському господарству — для цього потрібно звернутися до редакції у будь-який зручний спосіб. Зокрема, написати на сторінку Суспільного Рівне у мережі Facebook.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок