Смерть рівнянки після пологів вдома: в поліції розповіли версії інциденту

Смерть рівнянки після пологів вдома: в поліції розповіли версії інциденту

Смерть рівнянки після пологів вдома: в поліції розповіли версії інциденту
. Суспільне Рівне

В одній квартирі з рівнянкою, яка померла після домашніх пологів, перебували чоловік, сестра та подруга-мусульманка зі столиці. Правоохоронці перевіряють інформацію щодо причетності померлої до громадської організації, члени якої нібито встановлюють тісний контакт з природою, – повідомили в поліції Рівненщини на брифінгу 26 січня.

Експертиза визначить роль людей, які перебували з жінкою в одній квартирі, її результати будуть за два тижні.

34-річна рівнянка від крововтрати після домашніх пологів померла 23-го січня. Поруч з жінкою у квартирі знаходилося троє людей: двоє рідних та подруга.

"У квартирі з нею перебували декілька осіб: це її чоловік, з яким вона вже має першу дитину, це були в неї другі пологи. Її сестра, яка зареєстрована в Новоград-Волинську, і жінка, яка перебувала в певних товариських стосунках з нашою потерпілою. Вона прописана в Києві, проживає в Києві, сама вона ісламського віросповідання і приїхала на пологи до цієї жінки за її проханням", – коментує заступник начальника поліції області Олександр Панасюк.

Поліцейський додав, що рішення народжувати вдома рівнянка прийняла одразу, як завагітніла і до певного моменту її чоловік поділяв таке рішення. Подругу-мусульманку запросили, бо у неї був досвід домашніх пологів.

Читайте також: У Рівному померла жінка, яка народжувала вдома. Що про це відомо

"Жінка, це активно перевіряється, має відношення до однієї з громадських організацій, яка так само і має свої гілки на території Рівного і Рівненської області, які себе позиціонують як люди, які встановлюють тісний контакт з природою, з природними явищами, які є противниками стандартної медицини та інших моментів", – розказав Олександр Панасюк.

Він уточнив, що чоловік померлої час від часу заходив до кімнати, де вона народжувала. Сім'я була благополучною, жили в хороших умовах та вели нормальний спосіб життя, – зазначив правоохоронець.

Поліція розпочала кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 – нещасний випадок. Ще одне провадження – за фактом ненадання допомоги людині, яка потребує цієї допомоги, що спричинило тяжкі наслідки, тобто смерть.

Остаточну кваліфікацію слідчі встановлять після отримання результатів експертиз та проведення комплексних слідчих дій. Покарання для винних осіб, якщо такі будуть встановлені, визначатиме вже суд.

Олександр Панасюк зазначив: в Україні є факти смертей породіль після домашніх пологів. Правоохоронцям відомі групи у соцмережах, в яких жінки підштовхують одна одну до пологів удома з різних причин.

Суспільне також готове надати можливість озвучити своє бачення ситуації, що склалась, рідним жінки, яка померла.

Що відомо

  • В суботу, 23-го січня у 34-річної рівнянки почалися пологи. Попередньо жінка відмовилася від допомоги лікарів у медичному закладі та вирішила народжувати вдома.
  • Жінка народила хлопчика вагою понад 4,5 кілограми, він під медичним наглядом. У неї це були другі пологи.
  • Рідні розповіли медикам, що народила жінка о 15:15, до лікарні її доставила швидка о 18:20 в стані агонії після безперервної кровотечі. Менш ніж за годину після реанімаційних дій медики констатували смерть.
На початок