На Рівненщині снігопад знеструмив села спершу на півдні, а потім на півночі області

На Рівненщині снігопад знеструмив села спершу на півдні, а потім на півночі області

Ексклюзивно
На Рівненщині снігопад знеструмив села спершу на півдні, а потім на півночі області
. Суспільне Рівне

Негода що прийшла на Рівненщину з вечора 25 січня, знеструмила десятки населених пунктів. Зранку 26 січня без світла лишилися жителі на півдні, а в другій половині дня – на півночі, куди змістився циклон.

Світло у домівках жителів Колоденки, що біля Рівного, зникло після 7-ї ранку. Місцеві кажуть: дроти не витримали снігопаду. Таке тут, мовляв, не вперше.

Місцевий житель Сергій Дубінець каже: день почався з незручностей.

Знеструмлення
Суспільне Рівне

"Навіть немає на чому чайника заварити, чаю попити. Телефона треба зарядити – немає як. А таке в Колоденці часто буває, що й бурі нема, а світло пропадає. Нас не здивувати. Не дзвонив нікуди, бо то беззмістовно. Скажуть: там і там порвато, поки зроблять, і до нас приїдуть. А це й три дні може не бути", – розповідає Сергій Дубінець.

Станом на 10-ту ранку, коли у Колоденці перебували журналісти Суспільного, сніг продовжував падати. Зрідка зустрічаємо людей, які прямують до крамниці.

Знеструмлення
Суспільне Рівне

За словами жителя Колоденки Валерія Мельничука, його донька користується електроплитою, відтак, нема на чому приготувати їжу.

"В мене дочки живуть в центрі. Там теж немає. Ми завжди зідзвонюємося. Ну в нас газ їсти варити, а там в дочки електрична плита, та й часто-густо дітям треба їсти варити, а немає", – пояснює він.

Електроенергія зникла у декількох селах поруч із Рівним. Станом на 15-ту годину його не відновили.

Знеструмлення
Суспільне Рівне

"Якщо говорити про електропостачання, то вчасно його відновити заважають такі фактори, як замети на дорогах, ДТП. Сьогодні були складнощі, щоб дістатися у Білу Криницю. Наші зусилля спрямовані на те, щоб до вечора в нас всі населені пункти були з електропостачанням", – коментує речниця ПрАТ "Рівнеобленерго" Алла Ліхачова.

До ліквідації наслідків негоди залучили 24 виїзних бригади та 31 одиницю спецтехніки, додала Алла Ліхачова. Зранку в області знеструмленими були 83 населених пункти, переважно на півдні. Протягом дня ситуація змінилася.

Знеструмлення
Суспільне Рівне

"За кількістю населених пунктів вона, на жаль, є незмінною. І це відбувається тому, що циклон змістився на північ області. І в той час, коли ми відновлюємо енергопостачання в одних населених пунктах, аварійна система спрацьовує в інших", – пояснює вона.

Репортаж Суспільного про ситуацію на дорогах

Станом на 14-ту годину найбільше знеструмлень енергетики зафіксували у Вараському та Рівненському районах.

Що відомо

  • Напередодні синоптики прогнозували ускладнення погодних умов. Сніжитиме, за їх прогнозами, майже до кінця тижня, однак, після вівторка снігопади вже не повинні бути такими інтенсивними.
На початок