У Рівному померла жінка, яка народжувала вдома. Що про це відомо

У Рівному померла жінка, яка народжувала вдома. Що про це відомо

У Рівному померла жінка, яка народжувала вдома. Що про це відомо
. Суспільне Рівне

У Рівному від кровотечі померла жінка, яка вирішила народжувати вдома. Про це стало відомо з публікації сайту "RivneUnian". Помирала породілля протягом трьох годин, швидку їй викликали родичі. Увесь час з нею перебувала жінка у мусульманському одязі.

У суботу, 23-го січня, у Рівненському пологовому будинку медики констатували смерть породіллі, яка народжувала вдома. 34-річна рівнянка стала на облік на 34-му тижні вагітності.

У неї була анемія, вона була вегетаріанкою, – розповіла Суспільному головна лікарка пологового будинку Світлана Муравська. Також вона зазначила: від лікування та деяких медичних обстежень в амбулаторних умовах рівнянка відмовлялась, що засвідчила документально.

"Зі слів родичів, жінка народила о 15:15 під час домашніх пологів. До пологового будинку її доставила швидка о 18:20 в агонуючому стані, тобто практично мертвою. Врятувати її не вдалося", – повідомила Світлана Муравська.

Лікарка додала, що померла жінка внаслідок кровотечі, яка не припинялася протягом трьох годин після пологів.

"Разом з рівнянкою на домашніх пологах була так звана "духовна акушерка", одягнена у мусульманський одяг. Духовна акушерка – це людина без медичної освіти, яка вважає, що вміє та знає, як приймати пологи, як вони повинні проходити. Але така самовпевненість вартує породіллям життя, як у цьому випадку, адже за допомогою звернулися надто пізно", – розповіла головна лікарка.

Світлана Муравська зазначила, що не варто плутати духовних акушерок з доулами, бо останні – це помічниці при пологах або партнерки, які готують вагітну до пологів та супроводжують їх у медичних закладах під час самих пологів.

"Навіть під час карантину у закладах, в яких народжують, є практика партнерських пологів з чоловіками чи доулами. За останні 20 років це перший випадок у нашому регіоні, коли жінка свідомо пішла на домашні пологи, відмовившись від кваліфікованої медичної допомоги. Хто винен у цьому випадку буде з'ясовувати поліція", – сказала лікарка.

Вона уточнила: згідно з українським законодавством народжувати вдома не заборонено, проте це надто небезпечно як для здоров'я та життя самої породіллі, так і для здоров'я та життя новонародженої дитини.

Про випадок правоохоронці дізналися від медиків. У пресслужбі Національної поліції зазначили, що за фактом смерті породіллі розпочали досудове розслідування за попередньою правовою кваліфікацією "умисне вбивство з відміткою "нещасний випадок". Питання про остаточну правову кваліфікацію вирішуватимуть після всіх процесуальних дій.

Про породіллю відомо, що пологи у неї були другими. Першу дитину жінка народила у медзакладі іншого міста. Вдруге вона народила хлопчика вагою 4 кілограми 570 грамів. Він знаходиться у пологовому будинку під наглядом лікарів.

Суспільне готове озвучити позицію родичів померлої чи жінки, яка перебувала поруч при пологах, якщо вони виявлять таке бажання та зв'яжуться з редакцією у будь-який зручний для цього спосіб.

На початок