У Міжнародний день лялькаря, який відзначають 21 березня, працівники Рівненського театру ляльок, показали, з чого роблять реквізит для вистав.
Як виготовляють ляльки та декорації з підручних матеріалів, бачило Суспільне.
Художник-бутафор Олексій власноруч майструє декорації та персонажів для вистав у Рівненському обласному театрі ляльок.
"Сюди я прийшов у 2022 році. Так сталося, що я іншим зовсім займався в житті. Я був художником-керамістом, але через проблеми зі здоров'ям мені довелося цю справу покинути і я прийшов сюди. Оскільки я — чоловік і досвід у мене із шиття був — це пришивати ґудзики, а сорочок я не ношу, а лише футболки, то так — це був стрес", — розповів чоловік.

Олексій. Суспільне Рівне
Разом з Олексієм над створенням казкових персонажів працює й художниця-оформлювачка Марія Самчук. Майстри готувалися до вистави за мотивами казки Івана Франка "Фарбований лис".
"Ляльки до вистави майже зроблені, які я робила. Ну очі їм ще треба пофарбувати, а так вони готові. Працюю в театрі 45 років. Дітям це дуже корисно, в мене онук малий, дев'ять років, то він із задоволенням приходить вистави переглядати, любить театр". — пояснила Марія Самчук.

Марія Самчук під час роботи. Суспільне Рівне
Бутафорка Ріна Борук показала, як робить ляльку мавпи Фрузі.
"В неї мають бути на голові дреди, і от я роблю їх з вовни, валяю. Мені це подобається, я люблю робити щось своїми руками, мені здається, в мене навіть виходить. Вона майже готова, їй треба ще дреди зробити на голову і прикраси на ручки".

Ріна Борук. Суспільне Рівне
Малює ескізи ляльок та робить макети для вистав головна художниця театру Наталя Гуріна:
"Мені не цікаво брати ідеї звідкись, вже кимось створені. Тим більше, що в нас вистава по казці Івана Франка "Фарбований лис", але п'єсу писав Олександр Шило, наш актор і режисер цієї вистави. Тому в нас це по казці Франка, але зі своїм настроєм. Я спочатку малюю ескізи на невеличких форматах. Я собі записую щось про персонажа і малюю невеличкі ескізи. Далі я їх переношу у масштаб "один до одного", тому що мені їх потому треба віддавати в цехи, щоб люди по них могли створювати ляльки".

Наталя Гуріна. Суспільне Рівне
Загалом, аби підготуватися до вистави, пояснили майстри, їм потрібно не менше двох тижнів.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok