Чотири експертні команди, які встановлюють інвалідність чи втрату працездатності, працюють на базі Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни. Перевірку комісій можуть пройти не лише військові, які лікуються на базі закладу, а й інші бійці, які отримали відповідне направлення від лікуючого лікаря або голови військово-лікарської комісії.
Завдання лікарів — встановити групу інвалідності чи рівень втрати працездатності пацієнта. З 1 січня 2025 року експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО) замінили колишні медико-соціальні експертні комісії (МСЕКи).

50-річний військовослужбовець Руслан прийшов на огляд експертної команди госпіталю. У квітні 2024 року під час виконання бойового завдання у чоловіка стався інсульт.
"У машину гахнули. Ну, я медик. Ланцет ударив, і загинув увесь екіпаж. Багато згоріли в кабіні, і після того стався у мене інсульт. Бо кісточки збирали, щоб щось було для родичів поховати", — розповів військовослужбовець.

Член експертної команди Андрій Яцюк розповів, що лікарі, які увійшли до експертних команд, продовжують виконувати свою основну роботу, оглядати та лікувати хворих:
"Це додаткове навантаження, по-перше, а по-друге, це специфіка, якій потрібно приділяти багато уваги. І закони, і постанови знати, для того, щоб правильно підійти до проблеми, з якою зіштовхуються пацієнти. У кожну команду, як правило, входить терапевт, невролог і хірург, або травматолог. У нас є загальні експертні комісії, і є вузьконаправлені. З вівторка по п'ятницю у нас щодня засідають дві комісії, і приймаємо ми в середньому п'ять людей у день".

Пройти оцінювання експертної команди можна за направленням лікуючого лікаря або голови військово-лікарської комісії. Адміністратор отримує направлення через електронну систему і ставить справу в чергу на найближчий доступний час. З метою уникнення корупції, персональні дані пацієнта недоступні для членів команди до моменту огляду хворого.
"З пацієнтами, які приходять до нас на огляд експертної команди, лікарі ознайомлюються уже в процесі роботи. Ми перед засіданням запрошуємо пацієнта до себе в кабінет, звіряємо всі паспортні дані, військові дані", — зазначила адміністраторка експертної команди Катерина Калецька.

Заклад підписав пакет з Національною службою здоров'я України.
"Додатково нам оплачують за цю роботу, і ми на базі госпіталю створили чотири такі команди і проводимо повсякденне оцінювання наших захисників і захисниць. Вимоги до лікарів є — це стаж не менше одного року роботи, наявність категорії, наявність досвіду у лікуванні і в проведенні оцінки. Штат укомплектований, але, враховуючи, що є велике навантаження додаткове, нам потрібні лікарі: хірурги, невропатологи, травматологи", — пояснив начальник госпіталю Андрій Бурачик.
Співавторка: Світлана Бондарук
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok