Мозаїку на зупинці громадського транспорту в Здолбунові, що на Рівненщині, відчистили волонтери. На мозаїчному панно зображені мотиви міста періоду 1980 років.
Більше про це дізнавалося Суспільне.
"Зупинка була просто в жахливому стані. Ми з командою волонтерів вирішили її відмити. Майже кожну плиточку відмивали, кожен квадратик від засохлого клею, бруду, листівок та інших речей", — розповів волонтер Олексій Кардаш.

Він зазначив, що зупинка громадського транспорту у Здолбунові оздоблена мозаїкою, на якій зображені мотиви міста періоду 1980 років. За його словами, ідея відчистити зупинку виникла у місцевої волонтерки:
"Вона сказала нам: «хлопці, дивіться, у вас настільки класна мозаїка є в Здолбунові про Здолбунів. Давайте її відчистимо, покажемо людям»".

Відчищали зупинку семеро волонтерів упродовж чотирьох годин.
"Основна проблема була в тому, що на цій мозаїці був шар бруду і клею. Я так розумію, сюди вішали багато банерів, плакатів. Використовували щітку, наждачний папір, побутову хімію, щітку по металу — все пробували", — зауважив волонтер Ілля Вєтров.

Інший волонтер Тарас Тимощук додав:
"Тут проходять сотні людей і не бачать всієї краси цієї мозаїки. Ми відмили, щоб всі люди бачили".

Керівник Здолбунівського краєзнавчого музею розповів, що малюнок, зображений на мозаїці — нетиповий для зупинок громадського транспорту.
"Якщо ми глянемо на неї, то і будівельні крани проглядаються, і машина, яка очевидно, що підвозить будівельні матеріали. Ці зупинки часто малювали, беручи якийсь контекст міський. Очевидно, що ця зупинка з цими автобусами, будівельними кранами, бо це і є історичний контекст Здолбунова. На цегельному заводі виробляють цеглу й досі, тому вона називається зупинкою поруч з цегельним заводом, далі — цементний завод. Тобто, власне вона в такому промисловому районі Здолбунова", — пояснив Олександр Чижевський.

Він додав, що хоча зупинка й побудована у радянські часи, це не перекреслює її історичну цінність:
"Ця зупинка не несе ніяких радянських підтекстів, вона не є пропагандистичною, не агітує нас до радянського союзу, ні — вона є витвором мистецтва. Часто люди, самі цього не розуміючи, просто знищують, закриваючи пінопластом, збиваючи, тому що бачать в цьому якийсь підтекст, якого там очевидно, що немає".

Авторка мозаїчного панно — рівнянка Тетяна Лукашевич.
"Я зробила ескіз, великий малюнок, і плиточка в плиточку виклала мозаїку. Дійсно нетрадиційно на зупинці виникли такі сюжети, як транспорт. Сюжет був обумовлений місцем, де клалася та мозаїка", — пояснила художниця декоративно-прикладного мистецтва Тетяна Лукашевич.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok