З мікрохвильової печі та оцинкованої сталі розробив антидронову систему. 16-річний учень одного із ліцеїв на Рівненщині Олег Осіпчук презентував винахід, який, за його словами, може збивати малі та середні ворожі безпілотники. Розробкою системи він почав займатися ще до початку повномасштабного вторгнення.
Детальніше про це дізнавалось Суспільне.
16-річний Олег Осіпчук розробив антидронову систему. За його словами, вона може збивати ворожі безпілотники:
"Я її зробив із мікрохвильовки і оцинкованої сталі, з якої зробив антени. Вони збивають дрони за рахунок того, що створюється струм в дрон, який буде заважати йому літати".

Олег Осіпчук. Суспільне Рівне

Антидронова система, яку розробив Олег Осіпчук. Олег Осіпчук
Винахідник розповів, що почав працювати над цим ще до початку повномасштабного вторгнення:
"Я думав над тим, як можна боротися з різною електронікою і для своєї власної безпеки, і в різних цілях, в тому числі для військових, і для держави. В перспективі вона має робитися дуже дешево. Через те, що деталі вони коштують відносно не дорого. Основний компонент — магнетрон і трансформатори до нього. Коштують приблизно 500 гривень за штуку. І сама рупорна антена — її можна виготовляти на заводі, вона теж не сильно дорога, десь 200 гривень".
Свою розробку хлопець презентував на Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт Малої академії наук.
"Олег надзвичайно талановита, розумна дитина. Участь у МАН він теж виявив бажання брати, але наштовхнула його я. Чесно сказати, я була в захваті. Через те, що є талант в людей, є в нас талановита молодь в Україні. І сподіваюся, що такі діти, такі учні зможуть відбудувати нашу державу", — поділилася вчителька фізики Наталія Шевчук.

Наталія Шевчук. Суспільне Рівне

Олег Осіпчук. Суспільне Рівне
Як додав Олег Осіпчук, система, яку він розробив, спеціалізується на ураженні середніх та малих дронів, вона буде вдосконалюватись.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok