Перейти до основного змісту
Роги оленя Бориса передали до краєзнавчого музею на Рівненщині. Що про це розповіли місцеві

Роги оленя Бориса передали до краєзнавчого музею на Рівненщині. Що про це розповіли місцеві

Роги оленя Бориса передали до краєзнавчого музею
Роги оленя Бориса передали до краєзнавчого музею. КЗ "Краєзнавчий музей" Зарічнеської селищної ради

У селищі Зарічне на Рівненщині місцеві жителі передали роги оленя Бориса до краєзнавчого музею. Такі знахідки вони виявили у себе на подвір'ях. За словами директорки музею, тепер роги Бориса стали експонатом, який допоможе залучити більше відвідувачів.

Про це Суспільному повідомила директорка "Краєзнавчого музею" Зарічненської селищної ради Наталія Полюхович.

За її словами, місцеві жителі знайшли роги оленя Бориса у своїх господарствах і вирішили подарувати їх музею.

"Роги оленя нам передали жителі Зарічного, майстер лісу Руслан Христюк, який вигодував тварину, а також Валентина Селезень. Вони знайшли його роги на своєму подвір'ї, оскільки Борис постійно приходить до них", — розповіла Наталія Полюхович.

Вона пояснила, чому вони вирішили залишити роги у своєму музеї:

"Усі, хто приїжджає до Зарічного, хочуть побачити оленя Бориса. Тому, щоб залучити більше відвідувачів до нашого музею, ми вирішили, що ці роги мають залишитися у нас".
Роги оленя Бориса передали до місцевого музею на Рівненщині. Що про це розповіла його директорка
Роги оленя Бориса передали до краєзнавчого музею . КЗ "Краєзнавчий музей" Зарічнеської селищної ради

Майстер лісу ДП "Ліси України" Руслан Христюк пояснив Суспільному, що давно мріяв залишити пам'ять про оленя Бориса, за яким доглядає. Тому вирішив передати його роги до музею.

"Один ріг знайшов я, інший – моя сусідка. Спочатку вона не погоджувалася віддавати знахідку, але я пояснив, що найкраще місце для нього – це краєзнавчий музей. Після цього вона підтримала мою ідею", — зазначив Руслан Христюк.

За його словами, скидання рогів у оленів — це природний процес.

"Роги у оленів ростуть безперервно, і, якщо тварина не скидатиме їх, це може призвести до травм голови. Тому олені змушені скидати роги раз на рік. Це стосується також лосів та косуль", — пояснив майстер лісу.

Історія оленя Бориса

Раніше Суспільне повідомляло, що у 2018 році інженер з охорони та захисту лісу Зарічненського лісгоспу Руслан Христюк купив однорічного оленя на Волині й привіз його в Зарічненський лісгосп.

Зі слів інженера, у 2021 році взимку у вольєр до оленів пробрався вовк і вбив одну з олениць. Після цього випадку Руслан випустив усіх тварин до лісу. Борис зник, але менш ніж за рік повернувся до власника. Відтоді олень навідується до людей.

"Наше Зарічне, не дивлячись на географічне розташування — це далеко від центру, стало відоме на всю Україну і навіть поза її межами. Всі запитують: «Зарічне — це там, де Борис?». Там, де Борис. Звичайно, закиди є, але я б не звертав на них уваги. Квіточку потоптав або зломив, можливо десь тую хотів спробувати на смак чи якесь молоде деревце. Коли були ці скарги, я особисто ходив і казав: «Наскільки грошей він вам з'їв, скажіть, яка сума? Я їх від себе вам погашу і все». На тому скарги зникають", — зауважив голова Зарічненської селищної тергромади Богдан Квачук.

Олень Борис розгулює вулицями селища Зарічне на Рівненщині. Місцеві жителі бачать його майже щодня, підходять і годують. Цим Борис привернув увагу користувачів соцмереж.

Більше про історію оленя Бориса — дивіться у сюжеті.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок