Перейти до основного змісту
Внаслідок шахрайських дій в інтернеті люди втратили майже 400 тисяч гривень. Підозрюють двох жителів Рівненщини

Внаслідок шахрайських дій в інтернеті люди втратили майже 400 тисяч гривень. Підозрюють двох жителів Рівненщини

Доповнено
Від шахрайських дій в інтернеті люди втратили майже 400 тисяч гривень
Чоловіки, яких підозрюють у шахрайстві. Рівненська обласна прокуратура

Двом жителям Рівненщини оголосили підозру за декількома статтями. За інформацією правоохоронців, у Telegram-боті вони знайомились з людьми та пропонували їм за гроші надати банківські рахунки для ніби виводу криптовалюти. Згодом фігуранти оформлювали на потерпілих кредити. В результаті 50 людей втратили майже 400 тисяч гривень, за даними прокуратури.

Про це повідомили у Рівненській обласній прокуратурі.

За інформацією в дописі, двох жителів Сарненського району підозрюють у незаконному збиранні, зберіганні, використанні та поширенні конфіденційної інформації про людину, несанкціонованому втручанні в роботу інформаційної системи, а також у шахрайстві, вчинених повторно.

"За даними слідства, двоє молодиків 19 та 20 років, знайомилися в одному з профільних Telegram-ботів із дівчатами та хлопцями, втиралися до них у довіру та пропонували за окрему плату надати їм у користування банківські рахунки, нібито для виводу криптовалюти. Надалі, шляхом махінацій через інтернет-банкінг віддалено оформлювали на ім’я потерпілих кредити, гроші з яких переказували на свої банківські рахунки", — поінформували у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що зараз встановили 50 потерпілих, які через шахрайські схеми фігурантів втратили майже 400 тисяч гривень.

Суд обрав запобіжні заходи підозрюваним у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави. За інформацією прокуратури, фігуранти визнають свою вину та співпрацюють зі слідством. Також встановлюють точну кількість обманутих людей.

Санкція статті передбачає позбавлення волі від трьох до восьми років.

ОНОВЛЕНО, 15:15

За інформацією поліції, підозрювані ймовірно віддалено оформлювали кредитні картки або збільшували кредитні ліміти на існуючих рахунках потерпілих на суму від 5 до 20 тисяч гривень і заволодівали ними.

"Привласнені гроші фігуранти перераховували на власні банківські рахунки та витрачали їх на свої потреби, розраховуючись у торгових точках Рівного. Задля конспірації фігуранти періодично змінювали орендовані квартири, а також проживали у готельно-розважальних комплексах Рівненщини", — йдеться у дописі.

Внаслідок шахрайських дій в інтернеті 50 людей втратили майже 400 тисяч гривень. Підозрюють двох жителів Рівненщини
Правоохоронці під час обшуків. Поліція в Рівненській області

За даними нацполіції, відомо про 38 людей, які втратили гроші.

"Кіберполіцейські ідентифікували мобільні пристрої, за допомогою яких вчинялися кримінальні правопорушення, а також понад 500 абонентських номерів, які фігуранти використовували під час реєстрації у застосунку одного з банків", — зауважили у публікації.

Внаслідок шахрайських дій в інтернеті люди втратили майже 400 тисяч гривень. Підозрюють двох жителів Рівненщини
Правоохоронці під час обшуків. Поліція в Рівненській області

Правоохоронці під час обшуку за місцями проживання та реєстрації фігурантів вилучили смартфони та іншу компʼютерну техніку, зазначили у дописі. Наразі триває досудове розслідування з метою встановлення спільників підозрюваних, всіх потерпілих та остаточної суми завданих збитків.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок