Перейти до основного змісту
Допомогли качкам та червонокнижному лебедю. Як полегшили зимівлю птахам на Рівненщині

Допомогли качкам та червонокнижному лебедю. Як полегшили зимівлю птахам на Рівненщині

Допомогли качкам та червонокнижному лебедю на Рівненщині
Допомогли качкам та червонокнижному лебедю на Рівненщині. Facebook Нобельський НПП / Козинська територіальна громада

Диким птахам, які потерпають від морозів, допомогли на Рівненщині. У Нобельському національному природному парку підгодовують качок, що залишилися без їжі, а в Козинській громаді місцеві жителі визволили червонокнижного лебедя, який примерз до криги.

Як правильно допомогти птахам узимку, Суспільному розповів директор Нобельського національного природного парку Володимир Діковицький.

З його слів, до працівників парку звернулася за допомогою жителька села Острівськ Галина Астахова. Майже 60 кряків та лисух на озері Острівське через раптові морози, які вкрили водойму кригою, опинилися без доступу до їжі, пояснив він.

"У них був обмежений доступ до харчування через сніговий покрив та лід. Отож, було прийнято рішення збільшити ополонку, бо у зв'язку з морозами вона з кожним днем меншала, і була загроза того, що вона взагалі замерзне, і їм не буде доступу до води. Ми взяли човна, збільшили саму ополонку, прорубали, прорізали її, і навколо неї вистелити сіном, щоб птахи могли сісти, зігрітися", — зазначив Володимир Діковицький.
Порятунок птахів. Нобельський НПП
Допомога птахам на озері Острівське. Facebook Нобельський НПП

Він додав, що разом з жителями села вони закупили корм для птахів. Зараз фахівці моніторять ситуацію: здійснюють підгодівлю птахів, спостерігають за озером, відчищаючи його від льоду.

"До цих великих морозів там таких проблем не було. Ці птахи повинні відлітати у теплі краї, але у зв'язку зі зміною клімату та потеплінням, на даний час вони залишаються в нас", — пояснив директор нацпарку.

Як допомогли лебедю у Козинській громаді

У Козинській громаді повідомили, що 18 лютого жителі Козина здійснили порятунок червонокнижного лебедя, лапа якого примерзла до водойми.

"На місце події оперативно виїхала команда небайдужих "рятувальників", але визволити птаха із біди виявилося складно. Лапа лебедя примерзла. Операція порятунку ускладнювалася неоднаковою товщею льоду, через що не було змоги по кризі дістатися до "бранця". Професійно та обережно турботливими рятівниками за допомогою спеціальної техніки вдалося звільнити птаха з льодової пастки", — йдеться у дописі.
Порятунок птахів. Нобельський НПП
Порятунок червонокнижного лебедя. Козинська територіальна громада

Щоб птахи легше перезимували, Володимир Діковицький порадив правильно їх годувати:

"Не бажано годувати їх хлібом, тому що він забиває шлунки для птахів. Натомість оберіть зерно (пшеницю, овес, ячмінь, кукурудзяну крупу), подрібнені відварені або сирі овочі (натерта морква, буряк, капуста), спеціальні корми, які можна знайти в зоомагазинах. Смажене, солене, приправлене – шкідливе, як і для людей".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок