Понад 20 звернень щодо евакуації покинутих автомобілів з прибудинкових територій від голів ОСББ зареєстровані в Рівненській міській раді, розповів Суспільному заступник міського голови Микола Дядюсь. 13 лютого депутати Рівнеради прийняли рішення щодо евакуації таких автомобілів з вулиць міста. Процес розпочнуть саме із заявок від голів ОСББ.
У дворі будинку по вулиці Степана Бандери, 19 у Рівному декілька років стоїть занедбаний автомобіль.
"Може 20, може 30, дуже давно. Він живе тут, цей власник, ми з ним вже багато разів говорили про те, що його треба звідси забрати, але він не погоджується ніяк", — розповіла жителька будинку Анджела.
Поспілкуватися з власником автівки намагалися і ми. Втім, двері він не відчинив.

На вулиці Князя Володимира, 36 також стоїть покинуте авто.
"Є власник, стара людина з 30-го чи 34-го року, і є його внук. Внук клявся мені, що він це все забере, минулого року. Зараз до нього додзвонитися не можна, не відповідає. Там ще чоловік старий зносить сміття. Ми зверталися у міську раду, років може три пройшло", — пояснила голова об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Князя Володимира, 36" Валентина Яцук.

В міській раді станом на 17 лютого зареєстровані орієнтовно два десятки таких звернень від голів ОСББ, розповів заступник міського голови Рівного Микола Дядюсь. 13 лютого депутати Рівнеради прийняли рішення прибрати покинуті та занедбані автівки з прибудинкових територій та вулиць міста.
"Рішення вступило в дію, відповідно, будуть пропрацьовані перші звернення голів ОСББ, а також юридичних осіб стосовно "безхозних" автомобілів, які довгий час знаходяться на мережах, або на тих територіях, які обслуговуються або ОСББ, або юридичними особами, і будемо потрошки починати працювати. Точно понад 20 — це те, що стосується звернень, але очевидно, що їх більше", — зазначив заступник міського голови Рівного Микола Дядюсь.

Перед тим, як прибрати занедбане авто, каже Микола Дядюсь, будуть встановлювати особу власника:
"Є патрульна поліція, є муніципальна варта, і тоді [при наявності власника — ред.] буде інша процедура. Якщо він "безхозний", якщо не зрозуміло, що це за транспортний засіб — відповідно, він буде демонтований і розміщений на майданчику".

Рішення про евакуацію покинутих автомобілів законодавству не суперечить, пояснив правознавець Гліб Олійник. Головне — правильно оформити документи.
"Перше — вони захаращують місто, друге — вони можуть нести небезпеку. Ми розуміємо, що під час війни такі транспортні засоби можуть використовуватись для проведення терористичних актів. Стосовно законності, ну, взагалі переміщення чужої власності в Україні з погляду закону — це питання досить сумнівне. Але у випадку потреби, дійсно такі речі можна зробити, головне — нормально їх оформити документально, і щоб це було на користь громаді", — підсумував правознавець.
В скільки обійдеться така евакуація занедбаних автомобілів з вулиць Рівного, підрахувати складно, додав Микола Дядюсь.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok