За три дні локдауну у Рівному поліція зафіксувала понад десяток порушень карантинних вимог у закладах. Є порушники-рекордсмени, на яких складали адмінматеріали кілька разів, – повідомили в поліції.
У понеділок, 11-го січня, заступник начальника Рівненського управління Національної поліції Іван Теліга провів брифінг та розповів, як для правоохоронців минули три дні з новими обмеженнями, які вступили в дію з 8-го січня.
За що штрафували заклади
Перевірки правоохоронці проводили в закладах громадського харчування: в барах, ресторанах та кафе та магазинах.
"Під час проведення заходів-рейдів правоохоронці виявили та задокументували 11 фактів порушень по Рівному. Велика кількість порушень була зафіксована, матеріали по них ще допрацьовуються, це у тих закладах, де торгівля була дозволена. Всі матеріали будуть скеровані до суду і він винесе рішення", – розповів поліцейський.
Іван Теліга додав, що найчастіше складали постанови та протоколи на заклади, які працювали попри заборону, не мали розмітки-маркування для дотримання соціальної дистанції в півтора метра або працівники не одягали масок.
Стрім брифінгу Івана Теліги
Закладів, які потрапляли в поле зору правоохоронців неодноразово, поліцейський не назвав. Каже, щоб не робити реклами чи антиреклами. Проте уточнив: є й такі, у яких зафіксували три правопорушення за три дні. У деяких закладах правоохоронців не впускали до середини.
Де порушень не виявили
За три дні локдауну поліцейські не виявили порушень у магазинах, які торгують квітами. Також не було зауважень до культових споруд, – каже поліцейський.
"Ми моніторимо культові споруди, по них цього тижня проблем не виникало. В Рівному на даний час з культовими спорудами ситуація контрольована і люди з розумінням ставляться, немає суперечок між конфесіями. Масових гулянь, які призвели б до порушень карантинних вимог, цими днями також не було", – запевнив Іван Теліга.
Окремо він зазначив, що не виявили й стихійної торгівлі забороненими непродовольчими товарами. Проте, каже поліцейський, така торгівля, ймовірно, з'явиться і на неї реагуватимуть.
За що притягали
У поліції повідомили, що за час локдауну склали понад 30 протоколів на людей, яких виявили у громадських місцях без засобів індивідуального захисту. Їх зупиняли на залізничному вокзалі, автовокзалі та в інших будівлях в громадських місць.
"Були зафіксовані випадки, коли працівники магазинів не дотримувалися карантинних вимог, працювали без індивідуальних засобів захисту. Такі постанови нами виносилися і були такі моменти, де складалася не тільки постанова, але й протокол, коли людина не визнавала правопорушення й оспорювала рішення ", – розповів правоохоронець.
Також він додав, що адмінматеріали складають не на всіх. Правоохоронці обмежуються попередженням для тих, хто припиняє правопорушення у їх присутності. Таких зауважень поліцейські зробили кілька сотень.
Як виявляють порушення
Найчастіше про правопорушення правоохоронців повідомляють свідомі громадяни, – каже заступник начальника. Проте, порушників виявляють і самі поліцейські.
"В нас рейди проводяться щоденно. Групи починають працювати з 11-ї години дня і будуть працювати до закінчення локдауну. З 6-ї вечора починають працювати в посиленому варіанті, додаються ще дві групи, які працюють саме по перевірці дотриманні карантинних обмежень", – розповів Іван Теліга.
Він додав, що громадяни почали більш відповідально ставити до карантину та вимог.
Ситуація по всій області
На території області із часу запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів з опівночі 8-го січня працівники поліції зафіксували 186 порушень правил карантину. Про це повідомили у пресслужбі поліції області.
"За минулі три доби за порушення суб’єктами господарювання чинного законодавства, зокрема, постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020, поліцейські склали 43 адмінпротоколи за частиною 1 статті 44-3 КУпАППорушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм. Тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.", - повідомили в пресслужбі.
Крім того, правоохоронці винесли 143 постанови про адміністративні правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 44-3 КУпАП. Це стаття стосується носіння масок. Найбільше таких порушень виявлено у Рівному.
Крапку все одно ставить суд
Адміністративні матеріали правоохоронці передають до суду і саме він визначає міру покарання. І тут важливо правильно оформити документи, аби судді могли винести рішення, керуючись зібраною правоохоронцями доказовою базою, – розповів Іван Теліга.
"Працівникам поліції не завжди вдається довести факт правопорушення. Тому що коли вони виявляють правопорушення самі, то десь певною мірою є більше можливості його задокументувати. А коли до нас телефонують громадяни та повідомляють, то проходить час по прибуттю працівників поліції і якщо немає відеоспостереження, то дуже важко довести факт вчиненого правопорушення", – розказав поліцейський.
За його словами, тепер, на відміну від початку пандемії, тепер судді частіше виносять позитивні рішення про штрафи, в тому числі й на 17 тисяч гривень. Проте, деякі заклади це не зупиняє вчиняти такі порушення по кілька разів.
Матеріал про те, як реагують рівненські підприємці на локдаун.
Що відомо
- Локдаун ввели постановою Кабінету Міністрів на період з 8-го по 24-січня включно з метою зменшення ризику захворювання на коронавірус.
- Уряд оголосив, що буде дозволено під час січневого локдауну. Заборонена, зокрема, робота закладів громадського харчування та розважальних закладів, подовжено канікули. Транспорт функціонує.
- Фахівці управління Держпродспоживслужби спільно з Нацполіцією перевіряли дотримання карантинних вимог по області, – йдеться на сайті Рівненської ОДА. Всього перевірили 681 об'єкт та виявили 126 порушень. Більшість з них стосувалися носіння маски, порушень графіків прибирання та дезінфекції приміщень, відсутності температурного скринінгу та недотримання соціальної дистанції.