На Рівненщині маршрутка збила двох пішоходів, одна людина загинула. Інцидент стався на міжнародній трасі Київ – Ковель – Ягодин. У поліції кажуть, що водій був тверезий, а у пішоходів на одязі не було світловідбивальних елементів.
Аварія сталась 10 січня близько 20:40 між селами Сварині та Ромейки Вараського (колишнього Володимирецького) району.
Двох пішоходів збила маршрутка сполученням "Вараш – Великі Цепцевичі". За кермом їхав 46-річний водій, на момент інциденту в салоні було близько десяти пасажирів.
"Внаслідок отриманих травм на місці події загинула 37-річна жителька села Ромейки, а її односелець госпіталізований до районної лікарні. За попередньою інформацією, світловідбивальних елементів на одязі пішоходів не було. Кермувальник за результатами огляду на стан сп’яніння був тверезий. Транспортний засіб вилучений", - каже пресофіцерка поліції області Катерина Загурська.
Читайте також: Пішоходів зобов'язали "світитися": рівненські копи розповіли, як це зробити
Водій та пасажири маршрутки в інциденті не травмувались.
Читайте також: 10 січня біля Корця киянин на легковику насмерть збив двох пішоходів
Також пресофіцерка уточнила, що, за попередніми даними, пішоходи йшли ближче до краю дороги. Однак точну інформацію встановлюватимуть в рамках експертиз у кримінальному провадженні, відкритому за фактом смертельної ДТП.
Читайте також: 8 січня на Рівненщині сталось зіткнення маршрутки з легковиком, водій останнього загинув
Суспільне готове озвучити позицію сторін інциденту, якщо вони виявлять таке бажання та вийдуть на зв'язок із редакцією
Що відомо
- У листопаді 2020 року світловідбивний жилет, стрічка, наклейка чи будь-який елемент одягу, що робить видимим пішохода у темну пору доби, став обов'язковим. Такі зміни до правил дорожнього руху вніс своєю постановою Кабмін. Мета – убезпечити життя пішоходів, яких пізно ввечері на дорозі майже не видно.
- Пішохода за умов недостатньої видимості і в темну пору доби, якщо немає ніяких світлоповертальних елементів та людина вдягнена в темний одяг, видно на відстані від декількох до 10-15 метрів. У випадку наявності світлоповертального елементу ця відстань збільшується до 100-150 метрів, – розповів заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.
- "Порушення тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу у розмірі невеликого – 51 гривня, але тут сподіваємося на свідомість пішоходів і на інстинкт самозбереження. Вони повинні розуміти, що це в їхніх інтересах", – коментувала ініціативу речниця патрульної поліції Рівненщини Оксана Юрченко.