Зі зниженням температури повітря, у Рівному поверхні деяких водойм вкрилися льодом. Зокрема, на озері Басів Кут товщина криги становить 7-8 сантиметрів, що дозволяє виходити на поверхню. Від початку зими, станом на 13 лютого, повідомлення про те, що люди провалилися під лід, рятувальникам не надходили.
Про це Суспільному розповів начальник рятувальної служби на водних об'єктах Анатолій Якимчук. Журналісти Суспільного побували на озері та поцікавилися у рибалок, чи знають вони правила поводження на льоду.
Зі слів Тараса Рокунця, на Басовому Куті чоловік рибалить щозими:
"Рибалкою, якщо можна так сказати, хворію з дитинства. Зимову рибалку ще більше люблю, ніж літню. Цього року, на жаль, льоду не було нормального, то це перший раз на лід. З кльовом сьогодні не дуже, але не здаємося".

Він також додав, що виходить на кригу тільки тоді, коли впевнений у її міцності.
"Для безпеки п'ять сантиметрів льоду має бути. Жилет вдягаю не кожного разу, але перший лід, ще не довго мороз, то краще перестрахуватися. Кайф зимової риболовлі — в адреналіні, який отримуєш. Мороз, зима, риба, мінімальний контакт, жилка, риба зразу з ополонки — і в тому й адреналін", — пояснив рибалка.

Рятувальник-водолаз Богдан Пелеш зауважив, що для порятунку людей на льоду використовують спеціальне обладнання:
"Рятувальні сани — це, мабуть, один із найкращих рятувальних засобів, який можна використовувати на льоду. Вони дуже легко сковзаються по ньому, не тонуть і тому дуже зручно надавати допомогу".

Рибалка Василь розповів, що перебувати на кризі він не боїться:
"Більше п'яти, семи, до 10 сантиметрів. Із собою має бути мотузка в крайньому разі, але лід вже грубий, то безпечно".

Від початку зими повідомлень про те, що люди провалилися під кригу, не надходило, зазначив Анатолій Якимчук.
"Зараз вже дозволяється виходити на озеро Басів Кут — 7-8 сантиметрів лід. Лунки бити одна біля одної не можна, лише через п'ять метрів має бути відстань. Лід повинен бути синього кольору. З початку року вже в нас один випадок був, але ще льоду не було, просто людина на човні перевернулася і, на жаль, затонула в Дубровицькому районі", — пояснив начальник рятувальної служби.

Минулого року за аналогічний період, за словами Анатолія Якимчука, зафіксували три випадки, коли люди провалилися під лід.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok