Перейти до основного змісту
Пожежі на Рівненщині: скільки людей загинули чи отруїлися чадним газом та які причини виникнення загорянь

Пожежі на Рівненщині: скільки людей загинули чи отруїлися чадним газом та які причини виникнення загорянь

На Рівненщині кількість пожеж у 2025 році збільшилася на майже 50%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Внаслідок загорянь загинули 17 людей у Рівненському та Сарненському районах. Також більш як 20 людей отруїлися чадним газом.

Про це під час онлайн-брифінгу Рівненської обласної військової адміністрації розповіли головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Рівненського районного управління ДСНС Рівненщини Олександр Соловей та начальник центральної диспетчерського управління Рівненської філії "Газмережі" Андрій Чижевський.

Пожежі на Рівненщині

За інформацією Олександра Солов'я, станом на ранок 13 лютого на території області зафіксували 154 пожежі. За аналогічний період 2024 року сталося 106 пожеж:

"Розуміємо, що це майже на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Врятувати на пожежах вдалося 13 людей, але кількість загиблих значно перевищує кількість врятованих. На сьогодні у нас виявлено загиблими на пожежах 17 людей".

Він також зазначив, що з них 14 людей виявили на території Рівненського району і три — на території Сарненського району. Торік за аналогічний період виявили загиблими вісім людей і п'ятеро були травмовані: мали опіки, отруїлися продуктами горіння.

Головний інспектор ДСНС зазначив, що основними причинами пожеж є:

  • необережне поводження з вогнем: під час приготування їжі, обігріву, розведення багаття, необережність під час куріння, коли люди викидають недопалки, й ті потрапляють на горючі речі, суху траву, сміття.
  • порушення експлуатації електромереж та електропобутових приладів;
  • неправильне влаштування, неправильна експлуатація опалювальних приладів.

Отруєння чадним газом під час використання газових приладів

Як поінформував Андрій Чижевський, від початку опалювального сезону фахівці Рівненської філії "Газмережі України" зафіксували дев'ять випадків отруєння чадним газом під час користування газовим обладнанням.

"У результаті постраждали 23 особи. На жаль, є два летальні випадки. Ця прикра подія відбулася нещодавно в Дубенському районі", — зазначив він.

Андрій Чижевський додав, що небезпека чадного газу полягає у тому, що він не має кольору та запаху. Недотримання правил безпеки та несвоєчасне обстеження газового обладнання — це основні причини, через які виникають отруєння чадним газом людей.

"Хочу нагадати, що за використання газового обладнання, його правильну експлуатацію та технічний стан відповідають безпосередньо власники домоволодінь", — зауважив фахівець філії "Газмережі".

З його слів, споживачі природного газу найчастіше порушують правила пов'язані з:

  • недостатньою вентиляцією приміщення — відсутні або засмічені вентиляційні канали, зачинені двері та вікна під час використання газового обладнання.
  • неправильним підключенням та несправністю приладів;
  • використанням газових приладів не за призначенням, коли люди обігрівають приміщення за допомогою газових плит або газових духових шаф.
  • засміченими димоходами й вентиляційними каналами;
  • неналежним доглядом за приладами — використання приладів без регулярного огляду технічного обслуговування, таких як котел, плита, колонка;
  • встановлення газових колонок, котлів в одному приміщенні з електровитяжками.

"Під час роботи електровитяжок в димових вентиляційних каналах утворюється зворотна тяга, що спонукає потраплянню продуктів неповного згоряння назад в приміщення. Це небезпечно і часто стає причиною отруєння цілих родин", — пояснив Андрій Чижевський.

Він також назвав основні ознаки отруєння чадним газом:

  • легкий ступінь — головний біль, почервоніння шкіри обличчя, запаморочення;
  • середній ступінь — нудота, блювання;
  • тяжкий ступінь — сонливість, слабкість, дезорієнтація, втрата координації, проблеми з концентрацією.

"При різній концентрації чадного газу в приміщенні симптоми будуть відрізнятися", — зазначив фахівець філії "Газмережі".

Рейди ДСНС у селах регіону

Олександр Соловій зазначив, що співробітники ДСНС проводять рейди по громадах області та організовують навчання населення щодо недопущення пожеж, зокрема під час використання пічного опалення.

"Під час даної роботи ми проходимо і спілкуємося з мешканцями, заходимо на їхні подвір'я, в помешкання, оглядаємо прилади опалення та роз'яснюємо, як користуватися ними, щоб пожежі не сталося", — розповів рятувальник.

Він також зазначив, що перед опалювальним сезоном, перш ніж використовувати прилади опалення, їх потрібно оглянути й підготувати.

"Потрібно прочистити димохід, оглянути цегляну кладку, поштукатурити та побілити піч та димарі на горищі, щоб було видно, чи є тріщини, тому що зазвичай стаються пожежі через те, що в цегляній кладці виникають тріщини, через які випадають жаринки, іскринки й попадають на горючий матеріал", — зауважив Олександр Соловей.

Він додав, що загоряння виникають, коли нещільно закриваються двері печі і жарини випадають на легкозаймисті речі. Аби цьому запобігти, рятувальники рекомендують біля печі покласти металевий лист розміром 50 на 70 см, який буде захищати поверхню підлоги й знизить можливість виникнення пожежі.

Олександр Соловей також наголосив на забороні залишати прилади опалення без нагляду або в присутності дітей.

Подробиці загибелі двох чоловіків у пожежі на Рівненщині, дивіться в сюжеті Суспільного

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок