Перейти до основного змісту
Як навчають працювати із психологічними травмами за британською системою TRiM на Рівненщині

Як навчають працювати із психологічними травмами за британською системою TRiM на Рівненщині

Як навчають роботі із травмою за британською доказовою системою TRiM
Як навчають роботі із травмою за британською доказовою системою TRiM. Рівненська ОДА

В Україні, зокрема і на Рівненщині, навчають покроковій системі управління ризиками посттравматичного стресу (TRiM)" за принципом "рівний — рівному". Це доказова методика Великої Британії, яка розроблена для допомоги людям, котрі пережили травматичну або потенційно травматичну подію. Для військових в Україні таке навчання безплатне.

Про це в етері Українське Радіо. Рівне розповіла клінічна психологиня, психотерапевтка, фізична терапевтка, викладачка, волонтерка TRiM Катерина Попружук. З її слів, методику розробили для військ Великої Британії:

"Одним із розробників був Ніл Грінберг, психіатр. Він 23 роки прослужив у військах Великої Британії і зараз працює в Королівському Лондонському коледжі. І він, і Гевін Роджерс, який є інструктором організації консультування з психічного здоров'я Match on Stress, люб'язно передали цю методику, поділилися нею з нашим українським професором Віктором Досенком. Він попросив дозволу на використання цієї методики на початку війни, у 2022 році, для викладання для військових".

Фактично бесіда TRiM — це з'ясування стану людини під час звичайної розмови. Фахівчиня зазначила, що методика базується на принципі "рівний — рівному". Її основам навчають безпосередньо військових, а також всіх охочих.

"Навчання складається з двох повних восьмигодинних робочих днів. По його завершенню видається сертифікат TRiM-практика або TRiM-менеджера — в залежності від того, що вибирає людина".
Як навчають працювати із психологічними травмами за британською системою TRiM на Рівненщині
Катерина Попружук. Instagram Рівненський обласний перинатальний центр

Навчання для військових — безплатне. Воно відбувається онлайн чи офлайн, з обов'язковою практикою. Реєстрацію у Центрі психологічної освіти суспільства оголошують приблизно двічі на місяць.

"Це покрокова методика управління ризиками травми після потенційно травматичної події. Її можна використовувати і в цивільному житті. У процесі навчання ми даємо багато теорії, літературу, періодично проводимо супервізіїОдин з методів теоретичного і практичного підвищення кваліфікації психологів і психотерапевтів через професійну консультацію., конференції".

Зі слів Катерини Попружук, військові охоче долучаються до такого навчання. Це дає змогу у потрібний момент допомогти тому, хто поруч:

"Військові задоволені цим навчанням. Вони передають один одному про те, що є таке навчання. Коли ми відкриваємо реєстрацію, останнім часом вона закривається за пів дня, за добу. Якщо, скажімо, раніше тиждень могли збирати групу, да, то зараз багато охочих".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок